„Banaś REZYGNUJE z funkcji szefa NIK, musi…”

Marian Banaś rezygnuje z funkcji prezesa NIK? Są oficjalne doniesienia.

Marian Banaś z ludźmi PiS związany jest od lat 90. ubiegłego wieku. Przebywający na bezpłatnym urlopie szef Najwyższej Izby Kontroli nadal sprawuje swohą funkcję.  Jak mówią eksperci dla PiS sytuacja z Banasiem stanowi problem. Zwłaszcza, że senat przechodzi w ręce opozycji. 

Posłowie PO Sławomir Nitras i Borys Budka na konferencji prasowej powiedzieli wprost – na biurku Elżbiety Witek leży rezygnacja Mariana Banasia ze stanowiska szefa NIK. Rewelacje skomentowała sama Witek – jej zdaniem taka sytuacja nie miała miejsca.

— Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia nie wpłynęło. Chciałabym zdementować, nic takiego nie było. Przed chwilą byłam w Kancelarii Sejmu – mówila marszałek Sejmu odpowiadając na pytanie posła Sławomira Nitrasa.

– PiS-owi dymisja Banasia jest na rękę. On to zrobi a nawet musi zrobić. Teoretycznie sam decyduje, w praktyce wiadomo jak to wygląda. Banaś dymisję złożył a teraz PiS gra na czas. O dymisji dowiemy się jeszcze dzisiaj. Banaś rezygnuje z funkcji szefa NIK, musi to zrobić – mówi osoba ze środowiska politycznego władzy.

Dlaczego dymisja Banasia ma być na rękę PiS? 

Kandydaturę na stanowiska prezesa NIK zatwierdza Sejm i Senat. Nowy układ sił w parlamencie mógłby spowodować problemy z przegłosowaniem kandydata partii Jarosława Kaczyńskiego. Póki co jedyna możliwość odwołania prezesa NIK to jego rezygnacja lub skazanie prawomocnym wyrokiem.

 

 

Komentarze