Będzie ULGA SPONSORINGOWA dla firm! O co chodzi?

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił pracę nad nową ulgą dla przedsiębiorców. Chodzi o tzw. ulgę sponsoringową, która ma odciążyć firmy wspierające kluby sportowe lub wspierające kulturę i naukę.

 

 

Mój rząd chce związać ze sobą aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny – z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów. Sport to zdrowie i forma realizacji osobistych ambicji. To świetny sposób hartowania ducha, kształtowania charakteru z pożytkiem dla rodziny i całego społeczeństwa. To jedna z najlepszych metod promocji państwa. Sport to, nie ukrywajmy, również świetny biznes. Są nimi oczywiście również kultura i nauka. Sposób, w jaki można połączyć przyjemne z pożytecznym. I mój rząd również chce związać ze sobą te aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny – z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów – przekonywał na łamach mediów społecznościowych Mateusz Morawiecki.

 

 

Na ulgę sponsoringową składają sie różnego rodzaju przepisy, które już zostały uchwalone przez Sejm.

 

 

Są to zmiany podatku CIT zakładające, że sponsor wyliczając sobie podstawę podatkową (przychody minus koszty), odejmując 50 proc. takich kosztów od już wyliczonej podstawy opodatkowania, czyli 150 proc. kosztów na sport/kulturę/szkolnictwo wyższe i naukę.

 

 

Celem ulgi jest powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem. Przedsiębiorcy dla polepszenia swojej sytuacji kadrowej będą mogli współpracować z lokalnymi szkołami by uczyły kadry dla ich firm.

 

 

 

Źródło: Forsal.pl / Facebook / PAP

Zdjęcie: Pexels

Komentarze