Biedronka REZYGNUJE z tego produktu! Zobacz, czy kupiłeś

Sieć sklepów Biedronka zdecydowała, że po 15 października zrezygnuje z usług jednego ze swoich dostawców. Ma to związek ze zmianami politycznymi w jednym z europejskich państw.

Chodzi o ziemniaki importowane z Wielkiej Brytanii. W rozmowie z „Fresh Produce Journal” mówi, że „to pierwszy cios, jaki otrzymali z powodu brexitu”, czyli politycznego procesu wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej.

Jak dodaje, jego firma pozyskuje ziemniaki od ok. 100 plantatorów. Z powodu zerwania umowy przez Biedronkę trzeba było anulować wszystkie zamówienia.

Portal wp.pl wyjaśnia, że jeśli Wielka Brytania opuści wspólnotę bez porozumienia, czekają ją poważne konsekwencje. Przede wszystkim będzie musiała ponownie złożyć wniosek o zawarcie umowy o równoważności fitosanitarne. Bez tego kontynuowanie handli świeżymi produktami nie będzie możliwe.

Czytaj także: JEDYNY WYWIAD Hitlera dla polskiej prasy. Zobacz, co mówił o Polakach!

Jednocześnie Unia Europejska ostrzega Wyspy, że do momentu oficjalnego potwierdzenia, że Wielka Brytania opuściła wspólnotę, żadne nowe umowy nie będą negocjowane.

Brexit bez umowy jest jednak coraz bardziej możliwy. Wpływają na to spory pomiędzy brytyjskim premierem Borisem Johnsonem a innymi państwami członkowskimi.

 Stawką nie jest wygrana w jakiejś głupiej grze. Stawką jest przyszłość Europy i Wielkiej Brytanii. Nie chcesz umowy, nie chcesz przedłużenia, nie chcesz wycofać (wniosku o opuszczenie Unii), quo vadis?

– pytał Johnsona na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Źródło: wp.pl

Komentarze