Blanka Lipińska uderza w matki i ich dzieci. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki

Blanka Lipińska, autorka kontrowersyjnych książek, ponownie zwróciła uwagę internautów, tym razem poruszając temat sfrustrowanych matek. Autorka „365 dni” nie boi się otwarcie wyrażać swoich opinii na temat problemów społecznych, które dotykają także sfery macierzyństwa.

W swoim ostatnim wpisie na Instagramie Lipińska zaznaczyła, że mimo braku własnych dzieci rozumie trudności, jakie mogą wynikać z roli matki. Jednak jednocześnie zauważyła, że niektóre matki wyładowują swoją frustrację społecznie, zachowując się agresywnie i niemiło wobec innych.

Ja rozumiem, że matki małych dzieci są sfrustrowane, rozumiem, że jest wam ciężko, ja wszystko rozumiem. Nie jestem matką i wydaje mi się, że same zdecydowałyście się na to, żeby mieć to dziecko. Wiadomo, że człowiek nie ma pojęcia, dopóki go to nie spotka – napisała Lipińska.

Blanka Lipińska o "sfrustrowanych matkach"

Celebrytka wyraziła swoje zdanie na temat tego, że matki nie powinny wyładowywać swojej frustracji na innych, na przykład w kolejkach do kas, obwiniając resztę świata o ich wybór rodzicielstwa. Podkreśliła, że nie jest odpowiedzialna za decyzję innych kobiet o posiadaniu dzieci i nie powinna ponosić konsekwencji ich złego nastroju.

Jednak równocześnie Lipińska zaznaczyła, że inaczej traktuje kobiety w ciąży, rozumiejąc, że to okres pełen hormonalnych zmian i trudności. Jej uwaga skupiła się na matkach małych dzieci, które, zdaniem autorki, nie potrafią radzić sobie ze swoim gniewem.

Internautki odpowiedziały na spostrzeżenia Lipińskiej, co doprowadziło do dyskusji na ten temat. Autorka podkreśliła, że czasami także ma gorsze dni i złe samopoczucie, ale zdziwienie budzi dla niej „rozgrzeszanie zdrowych ludzi z ich postępowania”. Lipińska podsumowała, że brak empatii i kultury nie ma usprawiedliwienia, bez względu na sytuację życiową.

Źródło: onet.pl

Bankiet w pałacu Buckingham. Księżna Kate przyćmiła wszystkich swoją biżuterią

Komentarze