Bogaty jak RYDZYK! Ile zarobiła w ostatnim roku Lux Veritatis?

Fundacja Lux Veritatis podlegająca ojcowi Tadeuszowi Ryzykowi zarobiła w 2020 roku 18 620 400 złotych. To pierwszy raz w historii, kiedy zarobiła tak ogromne pieniądze. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i dalej rozwija swoje imperium.

 

 

Ostatni rok był wręcz rewelacyjny dla fundacji kierowanej przez Tadeusza Rydzyka. Obroty w 2020 roku Fundacji Lux Veritas wyniosły 45 milionów i 998 tysięcy zł. Na taką sumę składają się w większości darowizny na kwotę 33 miliony i 917 tysięcy zł. Kolejną ważną składową zysków składają się sprzedaże wyrobów i usług, czyli produkcja i emisja audycji telewizyjnych, udostępnienie sygnału i programu telewizyjnego, promocja, czy produkcja i emisja reklamy telewizyjnej. Całościowo fundacja wyceniana jest na bagatela 270 milionów złotych.

 

Fundacja Lux Veritatis została założona przez redemptorystów ojca Jana Króla i ojca Tadeusza Rydzyka, posiada bogate doświadczenie w biznesie, jest nadawcą Telewizji Trwam, realizatorem geologicznych prac poszukiwawczych w Toruniu, czy współwłaściciel marki usług telefonicznych „W naszej Rodzinie”. Od lat mocno wspiera partię Prawo i Sprawiedliwość, w zamian za reklamy państwowych spółek i dotacje, publicznie chwali i zachęca do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście występują także zgrzyty w tej barwnej koalicji. Ojciec Tadeusz Rydzyk potrafi także skrytykować PiS, partii dostaje się za zbyt niskie dotacje lub odwołanie jakiegoś ważnego państwowego urzędnika z ramienia imperium toruńskiego.

 

 

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Fragment wywiadu TVN24

Komentarze