Chcieli TAK nazwać swoje dziecko! Islandia OFICJALNIE ZAKAZUJE nadawania imienia…

zakazuje

Imię to jedno z pierwszych słów, jakie dziecko słyszy pod swoim adresem. Niestety, niektórzy rodzice do tego stopnia chcą się wyróżniać, że bez namysłu nadają swoim dzieciom imiona, które mogą je po prostu skrzywdzić…

Islandia zakazuje nadawania imienia…

W większości krajów istnieje określona lista zakazanych imion. Przykładowo w Polsce, Rada Języka Polskiego nie zaleca nadawania dzieciom m.in. takich imion jak: Andrzelika, Bastian, Brian, Dajana czy… Opieniek lub Poziomka.

W Islandii, jak się właśnie okazało, istnieje spora część osób, które chciałyby nazwać swoje dziecko… Lucyfer. Na szczęście, kraj ten dodał to imię do listy imion zakazanych, ponieważ zdaniem władz, wywołuje ono skojarzenia satanistyczne.

zakazuje
Pixabay

Surowe przepisy

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i małej liczby mieszkańców, ten nordycki kraj wyspiarski na północnym Atlantyku, ma jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów dotyczących nazewnictwa na świecie. Każdy, kto chce użyć imienia niewymienionego na liście, musi złożyć wniosek o pozwolenie do Islandzkiego Komitetu Nazewnictwa. Na Islandii wszystkie imiona dla dzieci muszą być zgodne z zasadami języka i alfabetu.

Do Komitetu napłynęła w ostatnim czasie spora część wniosków o pozwolenie na nadanie dziecku imienia… Lucyfer.

W swoim wyroku o odrzuceniu możliwości nadania tego imienia, komitet napisał: „Ponieważ imię Lucyfer jest jednym z imion diabła, Komitet Nazewnictwa uważa, że ​​może to spowodować zakłopotanie okaziciela. Poza tym pisownia imienia Lucyfer jest niezgodna z ogólnymi zasadami pisowni w języku islandzkim, ponieważ litera c nie jest częścią alfabetu islandzkiego”.

A oto lista imion, które zostały zakazane przez Islandię w 2019 r. Obejmowały one takie imiona, jak:

  • Lucifer
  • Ariel
  • Lady
  • Zelda
  • Aryan
  • Ezra
  • Sezar

Co sądzicie o nadawaniu dziecku imienia Lucyfer?

Czytaj też: Karol Strasburger został OJCEM, a ma już… lat!

Źródło: Babygaga

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze