Co za tragedia! Mieczem atakował w szkole! Są zabici i ranni!

Według relacji świadków mężczyzna uzbrojony w miecz wszedł do szkoły zawodowej w Kuopio (Finlandia) i zaczął ranić obecnych tam uczniów. W wyniku zadanych przez niego ciosów jedna osoba zginęła,  rannych zostało 10 osób, w tym dwie ciężko.

(czytaj dalej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Policja przybyła na miejsce natychmiast przystąpiła do akcji. Napastnik został postrzelony, unieruchomiony i zatrzymany. Według niektórych źródeł miał przy sobie pistolet. Prawdopodobnie był też uczniem tejże szkoły.

Szkoła zawodowa w Kuopio znajduje się na terenie centrum handlowego. Uczy się w niej około sześciuset młodych ludzi. Według relacji miejscowych mediów, mężczyzna atakował i uczniów i nauczycieli. W pewnym momencie, wykorzystując nieuwagę napastnika, zgromadzeni w sali uczniowie zaczęli rzuca w niego krzesłami. W wyniku zamieszania kilku osobom udało się wówczas uciec.

 

Z relacji świadków wynika, że napastnik zadawał przypadkowe ciosy, ale także jedną z ofiar dźgnął w szyję, a następnie w brzuch. W zatrzymaniu napastnika ranny został policjant. W komunikacie wydanym Finlandzkim mediom podano, że nie znane są jeszcze motywy działania sprawcy.

 

Źródło: bbc.com

Komentarze