Covid-19 panoszy się po Europie! Rośnie liczba zakażeń!

Kolejna fala koronawirusa zaczyna przebierać na sile w państwach europejskich. Coraz gorsza sytuacja panuje w Rumunii, Rosji i na Litwie, gdzie jest więcej zachorowań i zgonów niż w innych krajach. Także Wielka Brytania notuje rekordowe przyrosty.

 

 

Najwięcej przypadków Covid-19 notuje się w Wielkiej Brytanii (37 tys.), Rosji (27 tys.), Rumunii (13 tys.), na Ukrainie (12 tys.) i w Niemczech (8 tys.), a w kilku pozostałych przyrosty są wręcz rekordowe, szczególnie na wschodzie kontynentu. Rumunia, która ma najniższą wyszczepialność na kontynecie zaczęła zastanawiać się nad wysłaniem chorych do swoich sąsiadów. Prezydent  Klaus Iohannis mówi juz o „katastrofie zdrowotnej”.

 

 

Dziennik „Daily Mail” pisze o bardzo dużej zapadalności na Covid-19 w Wielkiej Brytanii. Co prawda 45 tysięcy przypadków jest bardzo dalekie od rekordu, ale dalej robi wrażenie.

 

 

Liczba infekcji nie była tak wysoka od momentu, gdy kraj zaczął wychodzić z najciemniejszych dni drugiej fali w połowie stycznia, kiedy ponad milion osób było zakażonych koronawirusem – możemy przeczytać w dzienniku.

 

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podało listę krajów, gdzie w najbliższym czasie będziemy notować znaczne przyrosty. Instytucja wylicza następujące kraje: Litwę, Holandię, Polskę, Rumunię, Słowację, Danię, Estonię, Węgry, Łotwę, Liechtenstein, Bułgarię, Chorwację oraz Czechy. Globalnie IV fala miała swój szczyt w połowie sierpnia, w obecnej chwili krzywa zachorowań wypłaszcza się.

 

 

 

Źródło: PAP / Forsal.pl / Daily Mail

Zdjęcie: Pixabay

 

 

 

Komentarze