COVID-19 wpływa na cały organizm! SZOKUJĄCE wyniki badań!

Naukowcy na całym świecie poznają coraz lepiej mechanizm działania koronawirusa. Przenoszony drogą kropelkową wirus, może uszkadzać bardzo dużo tkanek i narządów – możemy przeczytać w naukowym piśmie “The Scientist”.

 

 

W czasie pierwszej fali koronawirusa wszyscy ostrzegali przed powikłaniami ze strony układu oddechowego, w szczególności płuc. Brakowało odpowiednich badań na temat oddziaływania wirusa na inne organy. W kolejnych miesiącach naukowcy ujawniali coraz bardziej niepokojące informacje. Specjaliści ustalili i udokumentowali, że nowy koronawirus uszkadza również krew, serce, jelita, nerki, mózg i inne części organizmu  u prawie jednej trzeciej zakażonych.

 

Wszystkie badania na pacjentach oraz osobach zmarłych ukazały, że  receptory zwane ACE2 i TMPRSS2, wykorzystywane przez SARS-CoV-2 wnikają głęboko w ludzkie tkanki. Naukowcy przypuszczają, że przyczyną powikłań jest raczej związana z infekcją niekontrolowana odpowiedź immunologiczna i krzepnięcie krwi.

 

Zakrzepy pojawiały się nie tylko w płucach chorych. Stwierdzono ich obecność również w małych tętnicach i naczyniach włosowatych płuc, a także w naczyniach innych narządów, jak serce, nerki, mózg i wątroba. Powiązano także działanie wirusa z niewydolnością serca, udarem mózgu, drgawkami i zaburzeniami czucia. Badacze zidentyfikowali również uszkodzenia oczu, uszu i trzustki.

 

Potrzeba dalszych szczegółowych badań nad działaniem wirusa, by określić jego długoterminowe działanie. Naukowcy chcą poznać, jak dochodzi do zakażeń i replikacji w różnych narządach.

 

 

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze