Cyberpunk 2077 po premierze. Polska gra komputerowa światowym hitem!

Gdy w naszym kraju była 1 w nocy na świecie oficjalną premierę miała najnowsza gra fabularna ze studia CD Projekt. Czy pobije rekord popularności Wiedźmina? Czy zarobi miliardy złotych?

O nowej polskiej grze komputerowej głośno jest już od kilku lat. Jeszcze przed jej pojawieniem się w sprzedaży, Cyberpunka 2077 zamówiło ponad 8 mln graczy. Premierę, która pierwotnie miała być w kwietniu przesuwano kilka razy. Gdy już gra pojawiła się na platformach Twitch i Steam od razu przyciągnęła rzesze widzów. Minionej nocy, w jednym momencie obserwowało ją ponad milion graczy na całym świecie! Nic w tym dziwnego, gdyż produkt od pewnego czasu ma doskonałą promocję, a studio CD Projekt już wcześniej zdobyło popularność swoimi grami o Wiedźminie.

Cyberpunk 2077 ma bardzo dobre notowania wśród fachowców, ale nie jest pozbawiony błędów. Autorzy zapowiedzieli, że na bieżąco będą je usuwać.

Gra dostępna jest m.in. w wersji na PC oraz konsole PlayStation i Xbox. Analitycy szacują, że w ciągu roku może się sprzedać w nakładzie nawet ponad 30 mln kopii. Zakładając, że najtańsza wersja gry na PC kosztuje 200 zł to obroty wygenerowane przez Cyberpunka 2077 mogą sięgną nawet 6 miliardów złotych!

Swoją działalność w branży gier komputerowych warszawski CD Projekt rozpoczął od dystrybucji zagranicznych gier i tłumaczenia ich na język polski. Od kilkunastu lat zajmuje się także tworzeniem własnych fabularnych gier cRPG czyli takich, których użytkownik wciela się w postać głównego bohatera, musi podejmować różne wybory i wykonywać przeróżne zadania.

Fot. CD Projekt

Komentarze