Człowiek Rydzyka ZDRADZA całą PRAWDĘ!

Działania ojca Tadeusza Rydzyka często są przedmiotem dyskusji oraz krytyki. Działalność toruńskiego duchownego budzi sporo kontrowersje. Jaka jest prawda o imperium Rydzyka?

Swój punkt widzenia w tej sprawie przedstawił członek KRRiT profesor Janusz Kawecki. Jego zdanie może Was zszokować!

Profesor zasiada w KRRiT. Od lat związany jest z mediami kojarzonymi z Rydzykiem. Zasiadał w radzie programowej Radia Maryja, radzie naukowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zajmował się również publicystyką w Telewizji Trwam. Można więc powiedzieć, iż imperium ojca Rydzyka zna od podstaw.

Co jest z tym imperium?

„Twórcy kłamstw i manipulacji wiedzą o tym dobrze, iż wśród środków doprowadzających do utracenia autorytetu u kapłana jest przypisanie mu posiadania znacznych funduszy. Do tego bardzo dobrze nadawała się etykieta „imperium”. Zaczęto więc budowanie i rozbudowywanie tej etykiety” – podsumował profesor w publikacji „Prawda o imperium ojca Rydzyka”. Twierdzi, iż Rydzyk padł ofiarą nagonki, a jedyne co chce osiągnąć poprzez swe działania to nie wzbogacenie się, lecz wypełnienie misji ewangelizacyjnej.

„Nie jest prawdą, jakoby istniało jakieś finansowe imperium ojca Rydzyka; nie jest też prawdą jakoby temu kapłanowi przekazywane były jakieś fundusze publiczne (…) Wszystkie są (…) na współczesne czasy odpowiednimi narzędziami ewangelizacji (…) Jeśli podejmiemy trud wyobrażenia sobie, jaka by była Polska, gdyby tych dzieł nie było, to poczujemy potrzebę wdzięczności Panu Bogu za ludzi, którymi obdarzył Polskę i za dzieła, do których budowania tych ludzi powołał” – skwitował.

Komentarze