Czy piwo tuczy? Sprawdź, co mówią na ten temat specjaliści!

Jak powszechnie wiadomo, piwo to napój alkoholowy, który otrzymuje się w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej. Brzeczka to nic innego jak wyciąg ze słodu browarnego, a także innych dodatków np. chmielu oraz innych surowców. W innym słowniku znaleźliśmy następujące wytłumaczenie dla słowa piwo: napój fermentowany oparty na zbożowym surowcu.

Piwo jest jednym z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie. Czy napój ten może powodować u nas otyłość? Czy alkohol preferowany w szczególności przez Irlandczyków może tuczyć? Sprawdźcie, co mówią na ten temat specjaliści!

Naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie postanowili przeprowadzić pewne doświadczenie, które miało zweryfikować jaki wpływ na odchudzanie ma regularne przyjmowanie niewielkich ilości alkoholu. 

Grupa badawcza składała się z 72 młodych osób (średnia wieku to 24 lata), z których 37 to mężczyźni. Osoby, które brały udział w badaniu podzielono na dwa zespoły. Jeden zespół dwa razy w tygodniu trenował za pomocą ćwiczeń interwałowych o wysokiej intensywności (tzw. trening HIIT), natomiast drugi zespół nie trenował w ogóle. W każdej z grup część osób regularnie piła niewielkie ilości alkoholu, druga część nie przyjmowała trunków procentowych. Do wyboru było piwo (mężczyźni otrzymywali dwie porcje po 330 ml – jedna do obiadu, a druga do kolacji) lub wódka. 

Po 10 tygodniach ponownie przeprowadzono badanie i okazało się, że nie zanotowano istotnych zmian w masie ciała uczestników doświadczenia. Co ciekawe, u trenujących osób (zarówno u tych którzy przyjmowali alkohol, jak i u tych którzy nie pili) stwierdzono niewielki spadek tkanki tłuszczowej. 

„Młodzi, zdrowi ludzie mogą regularnie pozwalać sobie na niewielką ilość alkoholu bez ryzyka, że zaczną tyć” – taki wniosek wysnuli naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie. 

Warto pamiętać jednak, że mówimy o niewielkiej ilości alkoholu! 🙂

Źródło: Men’s Health

Zobacz też: Przestrzegasz diety, a waga nadal nie drgnęła? Uważaj, te fit-produkty wcale nie są takie zdrowie!

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze