Dramatyczne sceny w Łodzi! ZAWALIŁA się kamienica! Nowe informacje

Do dramatycznych scen doszło w godzinach porannych na jednej z ulic w Łodzi. Zawaliła się jedna ze ścian kamienicy ul. Rewolucji 1905 roku. Budynek miał być przeznaczony do remontu. Chwilę później na miejscu zjawili się strażacy, funkcjonariusze policji, a także służby inżyniera miasta.

Zawalony bok kamienicy wysypał się na komórki, w których mogły przebywać osoby. Dlatego miejsce to zostanie niedługo przeszukane – mówił chwilę po zdarzeniu Jędrzej Pawlak z łódzkiej straży pożarnej w rozmowie z „Wyborczą”. 

Niedługo później Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi poinformowała na swoim Facebookowym profilu, że żadna z osób nie została poszkodowana.

Nikt nie został poszkodowany spośród pracowników wykonujących pracę budowlane w tej kamienicy. Jednak od osób postronnych uzyskano informację, iż w przyległych murowanych komórkach mogły przebywać osoby bezdomne – taką informację zamieszczono na oficjalnym fanpage’u łódzkiej Straży Pożarnej.

Na miejsce przyjechało osiem zastępów straży pożarnej, specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Łódź”, a także Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów.

Na miejscu pracowała Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która zbadała stabilność budynku – mówił Łukasz Górczyński, jeden z przedstawicieli łódzkiej straży pożarnej.

Osoby, które znajdowały się w pobliżu miały ogromne szczęście. Nie było poszkodowanych.

Mamy szczęście, że byliśmy w innym miejscu. Każdy z nas mógł być po tej stronie. Cieszymy się, że wszyscy żyją – powiedział jeden z pracowników grupy remontowej. 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu niemal w tym samym miejscu zawalił się budynek. Były to 3 kondygnacje remontowanej wówczas kamienicy. 

Źródło, zdjęcie: Youtube

Zobacz też: PROTESTY przeciwko „Tęczowemu Piątkowi”! Na ulice wyjdą …

Komentarze