DUŻA zmiana w PIT! Od teraz będzie trzeba…

PIT

Szykuje się spora zmiana dla polskich podatników. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt rozporządzenia ministra finansów, inwestycji i rozwoju dotyczący zeznań podatkowych. Według nowych przepisów nastąpią spore zmiany w formularzach PIT.

Jest to spowodowane dostosowaniem ich do uchwalonych zmian u ustawach, które odnoszą się do opodatkowania dochodów. Nowe przepisy wejdą w życie na początku przyszłego roku. Możemy spodziewać się pewnych modyfikacji w formularzach, które znamy do tej pory. Jedną z nich będzie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która od 1 sierpnia 2019 wprowadziła zerowy PIT dla osób do 26 roku życia.

 

 

ZOBACZ:„UCHODŹCY to jedyna szansa na rozwój Polski” „Może przyjechać 5 milionów”

 

 

Wiąże się to ze zmianami w większości wzorów zeznań podatkowych: PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Co za tym idzie zmianie mają ulec również załączniki dołączone do powyższych zeznań podatkowych. Czy spowoduje to jakieś trudności dla podatników, absolutnie nie! Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2020 roki. Podatnicy mają więc jeszcze czas na zapoznanie się z najnowszymi wzorami dokumentów, które są dostępne na stronie internetowej. O tym czy to zmiana na lepsze przekonamy się już wkrótce.

 

ZOBACZ TAKŻE:Jeździł Bentleyem a pracownikom z Polski płacił kurczakiem i kazał się MYĆ w kanale!

 

Najnowsze wzory znajdziesz tutaj!

 

 

 

źródła: tvn24bis.pl, foto pixabay.com

 

 

Komentarze