Ekspert OSTRZEGA: “W Polsce DOJDZIE DO KATASTROFY!”

Włochy, Hiszpania i Francja. Te kraje najdotkliwiej odczuły epidemię koronawirusa. Zdaniem polskiego eksperta Polskę może czekać to samo.

W sobotę, 6.06.2020 roku, w kraju odnotowano 576 przypadków zakażenia się COVID-19. To największy przyrost od samego początku epidemii.

W krótkich odstępach czasu rząd znosi obostrzenia. Galerie są otwierane, nie ma przymusu noszenia maseczek wszędzie, gastronomia wraca na rynek, kina i teatry zostają otwarte na nowo dla chętnych.

Zdaniem eksperta Pawła Grzesiowskiego, polskiego lekarza pediatry, immunologa, doktora nauk medycznych, nauczyciela akademickiego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, obostrzenia są znoszone zbyt szybko.

Jego zdaniem decyzja o zezwoleniu na gromadzenie się ludzi na stadionach i kościołach, o możliwości organizacji licznych przyjęć weselnych jest zła. Uważa, że to zagrania propagandowe. Wszystkie te poluzowania sprzyjają szerzeniu się epidemii.

W polskatimes.pl dr Grzesiowski powiedział:
“Mając sytuację epidemiczną niewiele różniącą się od tej z marca, uruchamiamy wszystkie drogi rozprzestrzeniania się wirusa, których jeszcze dwa miesiące temu bardzo się baliśmy”.

Ekspert pomimo luzowania obostrzeń zaleca noszenie maseczek ochronnych i rękawiczek. Nie wolno bagatelizować istniejącego zagrożenia. Na wszelki wypadek trzeba unikać kontaktów z innymi osobami.

Dr Grzesiowski apeluje o rozwagę i przestrzega:

“Jeśli o tym zapomnimy, jeśli będziemy zachowywać się tak, jakby już wirusa nie było, to jestem pełen największych obaw. Uważam, że dojdzie do katastrofy, jak przed trzema miesiącami we Włoszech, Hiszpanii czy we Francji”.

Zobacz też: Jeśli się z tym borykasz, COVID-19 CIĘ WYKOŃCZY! Wysokie ryzyko

Źródło: o2
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze