Fala upałów znów nawiedzi Polskę! W weekend spodziewajmy się alertów

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał prognozę zagrożeń meteorologicznych, która zapowiada powrót upałów do niektórych regionów Polski. W związku z tym, w niektórych miejscach temperatura może osiągnąć niebezpiecznie wysokie wartości, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia i życia. Przeczytaj, gdzie mogą zostać wydane alerty meteorologiczne.

W ciągu nadchodzących dni wpływ na pogodę w Polsce będzie miało wyżowe ciśnienie atmosferyczne o nazwie Patricia. Przyniesie ono słoneczną i gorącą, a nawet upalną aurę. Temperatury będą utrzymywać się na wysokim poziomie, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i komfortu.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

W pierwszy dzień weekendu IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla trzech województw. Wśród nich są zachodniopomorskie (powiaty: gryfiński, stargardzki, pyrzycki, myśliborski, choszczeński), lubuskie (z wyjątkiem powiatów: Zielona Góra, żagańskiego, nowosolskiego, wschowskiego) oraz wielkopolskie (dla powiatów międzychodzkiego i nowotomyskiego).

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę

W niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące upału obejmują województwa: zachodniopomorskie (powiaty: gryfiński, stargardzki, pyrzycki, myśliborski, choszczeński), lubuskie (z wyjątkiem powiatów: żagańskiego, nowosolskiego, wschowskiego) oraz wielkopolskie (powiaty międzychodzki i nowotomyski).

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek

Ostrzeżenia przed upałem pierwszego stopnia mogą obowiązywać także w pierwszy dzień kolejnego tygodnia, głównie w województwach lubuskim i wielkopolskim (powiaty: czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, szamotulski, nowotomyski, grodziski, wolsztyński).

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Prowadzenie działalności w takich warunkach jest utrudnione i niebezpieczne. Może to skutkować opóźnieniami w ruchu drogowym, zakłóceniami w przebiegu imprez plenerowych lub ich odwołaniem. Warto zachować ostrożność, śledzić komunikaty i informacje dotyczące sytuacji pogodowej oraz dostosować swoje zachowanie do aktualnych warunków.

Prognoza zagrożeń IMGW to narzędzie służące wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, co pozwala na przygotowanie się do potencjalnych zagrożeń i podejmowanie odpowiednich działań ostrożnościowych.

Zobacz także: Kourtney Kardashian miała problemy ciążowe. Życie jej dziecka było zagrożone

Komentarze