Fani „M jak miłość” w ŻAŁOBIE! NIE żyje…

Fani M jak Miłość pogrążeni w smutku! „Odeszła gwiazda tej produkcji”.

M jak miłość to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Emitowana na TVP2 od 4 listopada 2000 roku produkcja zaskarbiła miłość milionów Polaków. Kilkumilionowa widownia, niekiedy przekraczająca 6 milionów widzów z zapałem śledziła losy rodziny Mostowiaków. Mimo upływu lat serial wciąż jest jednym z najchętniej oglądanych w naszym kraju. 

”M jak miłość” doczekało się nawet rosyjskiej wersji. Tamtejsza telewizja wykupiła bowiem prawa do produkcji serialu. W Rosji serial ma nazwę „Lubow kak lubow”. Niestety wiele milionów fanów pogrążyło się w smutku i żałobie. Ponadto ta śmierć może oznaczać ogromne zmiany w serialu. Twórcy oraz widzowie nie mogą się pozbierać. Nie żyje…

Jan Purzycki (+71 l.). Purzycki był scenarzystą „M jak Miłość” a także serialu „Złotopolscy”. To on przyczynił się do ogromnego sukcesu „M jak miłość”. Ta strata bardzo zabolała świat mediów. O śmierci Purzyckiego 20 sierpnia poinformował producent Tadeusz Lampka.

– Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: „Wielki Szu”, „Piłkarski poker”, „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, „Gracze” oraz serialu telewizyjnego „Złotopolscy”. Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Tadeusz Lampka, Producent.

Jan Purzycki poza tworzeniem scenariuszy odgrywał także epizodyczne role. Zagrał m.in. w „Złotopolskich” oraz „Wielkim Szu”. Za swój dorobek otrzymał Nagrodę Szefa Kinematografii za „Piłkarski poker”. Ponadto zdobył statuetkę Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie. Tę nagrodę otrzymał za „Wielkiego Szu”. Był także laureatem Orłów za produkcję „Prymas. Trzy lata z tysiąca”.

Komentarze