Gdańsk: Torba na przystanku! Kobieta oniemiała, gdy zajrzała do środka!

kobieta

Na przystanku tramwajowym w Gdańsku pewna kobieta znalazła wartościową torbę.

Na szczęście zguba została znaleziona przez uczciwą kobietę, która od razu zaniosła torebkę na policję.

 

W środku znajdowały się dokumenty oraz rzeczy osobiste, a przy tym 17 tysięcy złotych. Znalazcą była kobieta, która czekała w środę przed godziną 15 na tramwaj. Wtedy jej uwagę przykuła torba znajdująca się na przystanku. Natychmiast zgłosiła się na komendę miejską. W środku znajdowało się prawie 17 tys. zł, a także dokumenty oraz telefon.

 

Jak ustalono właścicielem zguby jest mieszkanka Gdańska. Nie wiadomo dokładnie czy kobieta zostawiła torbę z roztargnienia czy zaważył na to jakiś inny czynnik. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze policji oddali kobiecie jej własność.

 

 

ZOBACZ TEŻ:On zarabia 1500 zł, Ona 6500. Mąż wprost przyznaje, że przez to ma większą ochotę…

 

 

Policjanci zawsze doceniają szlachetny gest uczciwych znalazców, a jednocześnie przypominają, że za nieoddanie znalezionej rzeczy grozi zarzut przywłaszczenia mienia. Zgodnie z przepisami, znalazca powinien niezwłocznie powiadomić właściciela o zgubie, a jeśli nie wiemy do kogo należy, oddajemy ją na komisariat lub do starosty.

 

Polacy należą do grona najuczciwszych znalazców portfeli na świecie. Z opublikowanego przez pismo „Science” badania wynika, że pod tym względem Polska plasuje się na szóstym miejscu. Liderami uczciwości są Szwajcarzy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:TYLE kosztuje najbardziej luksusowy akademik w Warszawie! Do dyspozycji nawet…

 

 

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze