Gorzów Wielkopolski: STRZELANINA w pralni! Nowe fakty.

Gorzów Wielkopolski pralnia – strzelania  w biały dzień. Uzbrojony mężczyzna wszedł do pralni i oddał strzały.

Dzisiaj przed godziną 13 do pralni w Gorzowie wszedł uzbrojony mężczyzna i strzelił do 26-letniej kobiety. Nie udało jej się uratować. Sprawca zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina – powiedział PAP rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Napastnika udało się ująć niedaleko Berlina. Podczas kontroli wciągnął broń.

– Czekamy na oficjalne stanowisko w tej sprawie. Z przekazanych nam informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej niedaleko Berlina i kiedy wysiadał z auta sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł – dodał rzecznik

Polska policja czeka na wszystkie informacje od niemieckich funkcjonariuszy.

– Przyjechał tam, aby pozbawić życia. Był do tego przygotowany – powiedział portalowi Onet nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Mężczyzna w środę ok. godziny 13 wszedł do pralni przy ul. Owczej w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie oddał strzały w kierunku 26-letniej kobiety. Po zdarzeniu uciekł.

Policja szybko wytypowała podejrzewanego o dokonanie zabójstwa i ruszyła za nim obława. Informacja o jego poszukiwaniach trafiła do wszystkich jednostek w regionie i w ościennych województwach.

Funkcjonariusze dość szybko wytypowali podjerzanego. Błyskawicznie ruszyła obława. Wiadomość o posizkiwanym otrzymały wszystkie jednostki regionu oraz województwa ościenne.

– Kryminalni powiadomili również niemiecką policję, gdyż poszukiwany mógł próbować uciec do tego kraju. Po kilku godzinach dotarła do nich polskich funkcjonariuszy informacja o zastrzeleniu mężczyzny podczas próby jego zatrzymania niedaleko stolicy Niemiec – powiedział rzecznik lubuskiej policji.

Komentarze