GROŹNY oszust w Polsce! Wystarczy, że…

oszust

Mimo wielu apeli policjantów starsi ludzie wciąż padają ofiarom przestępców podających się za pracowników administracji, firm energetycznych czy ich samych. Podobną metodę zastosował oszust z Katowic, który 26 września br. wmówił starszemu mężczyźnie, że jest funkcjonariuszem policji. 

Schemat działania złodzieja jest dobrze znany policjantom. Najpierw do 82-latka z Katowic zadzwoniła zapłakana kobieta, która w logiczny sposób nie umiała powiedzieć co się stało i podawała się za jego córkę. Chwilę później staruszek usłyszał w słuchawce głos mężczyzny, który przekazał mu, że jest policjantem i że, jego córka potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę. Jedynym sposobem na szybkie wyjście z sytuacji jest przekazania pieniędzy w celu zadośćuczynienia. Właśnie w taki sposób oszust wrobił 82-latka, który bardzo przejął się losem swojego dziecka.

 

 

 

Starszy mężczyzna myśląc, że naprawdę rozmawiał z prawdziwym policjantem ubrał się i szybko pojechał do banku. Tam wypłacił 10 tysięcy złotych. Gotówkę przekazał fałszywemu policjantowi, który umówił się z nim na ulicy Korfantego w Katowicach. 82-latek zupełnie nie zdawał sobie sprawy, że osoba, z którą się spotkał to perfidny złodziej. Na szczęście mężczyzna został uchwycony przez kamerę monitoringu. Policja prosi o pomoc i apeluje do wszystkich, którzy znają złodzieja o informacje na temat jego tożsamości lub miejsca zamieszkania. Można przekazać je poprzez kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl. 

 

ZOBACZ:Ukradli złoty sedes warty fortunę! Policjanci wiedzą kim są złodzieje!

 

źródła: o2.pl,foto: katowickapolicja

 

 

Komentarze