Horror w wesołym miasteczku! Ludzie zostali uwięzieni przez (…)!

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w parku rozrywki Disney World na Florydzie. Odwiedzający, którzy postanowili skorzystać z najnowszej atrakcji jaką jest kolejka linowa zostali na niemal trzy godziny uwięzieni w jej wagonikach. Przerażeni ludzie wpadli w panikę, a ekipy ratunkowe robiły co mogły by uwolnić ich z opresji.

Nie tak wyobrażano sobie otwarcie najnowszej kolejki linowej w parku rozrywki Disney World na Florydzie (USA). Nowa atrakcja cieszyła się ogromną popularnością, a w ubiegły weekend ustawiały się tłumy chętnych chcących się nią przejechać. Pech chciał, że kiedy wewnątrz wagoników znajdowało się mnóstwo ludzi sprzęt uległ awarii i na blisko trzy godziny uwięził spanikowane dzieci i dorosłych. Służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce miały pełne ręce roboty i robiły wszystko, by jak najszybciej dostać się do wszystkich.

 

 

 

Póki co władze Disneylandu nie wiedzą, co było bezpośrednią przyczyną awarii kolejki linowej, której została uruchomiona raptem tydzień wcześniej. Wiadomo, że sprzęt przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa i zostały udostępniony do użytku. Pasażerowie kolejki znaleźli się w potrzasku i zawiśli 9 metrów nad ziemią. Ich gehenna trwała blisko trzy godziny. Na szczęście nikomu z przebywających w wagonikach nic się nie stało i prócz jednej kobiety, która wymagała hospitalizacji nikt nie narzekał na problemy ze zdrowiem. Disney World wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprosił za zaistniały problem i obiecał, że zrobi wszystko by ustalić przyczynę awarii.

 

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

Komentarze