Idzie NOWA ŚMIERTELNIE GROŹNA EPIDEMIA! WHO bije na alarm

wirus Ebola

Światowa Organizacja Zdrowia wydała ważny komunikat dotyczący nowej epidemii. Okazuje się, że w Afryce odkryto kolejne ognisko bardzo niebezpiecznego wirusa. Chodzi o wirus Ebola.

Demokratyczna Republika Konga zmaga się aktualnie z epidemią koronawirusa. Ponad 3 tysiące mieszkańców jest zakażonych, na COVID-19 zmarły już 72 osoby.

Teraz wybuchło drugie już ognisko wirusa Ebola od początku tego roku (a 11 od 1976 roku, kiedy to pojawił się on tam po raz pierwszy). Chodzi o 6 przypadków w miejscowości o nazwie Mbandaka. Czterech z tych 6 pacjentów zmarło na skutek gorączki krwotocznej.

Możliwe, że wirus szybko się rozprzestrzeni po państwie i kontynencie. Mbandaka to miasto na szlaku handlowym. Jest on połączony ze stolicą za pośrednictwem rzeki Kongo.

WHO ostrzega i bije na alarm. Mbandaka jest ulokowana niedaleko Kiwu, gdzie wirus Ebola zabił aż 2200 osób. Przez konflikt zbrojny nie było możliwe odizolowanie chorych od zdrowych w reszcie kraju. Ryzyko wybuchu epidemii jest bardzo wysokie.

Ebola to choroba zakaźna. Cechuje się wysoką śmiertelnością. Najczęściej człowiek zaraża się od martwego zwierzęcia. Z człowieka na człowieka wirus przechodzi poprzez bliski kontakt, styczność z płynami ustrojowymi chorego i używanie tej samej strzykawki.

Niestety na gorączkę krwotoczną Ebola nie ma jeszcze szczepionki ochronnej.

Zobacz też: Wylądował na SORze z DZIWNYM OBJAWEM. COVID-19 zaatakował kończynę

Źródło: abczdrowie.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze