III Wojna Światowa? Trump zagroził ZNISZCZENIEM…

Trump grzmi na portalu społecznościowym! Zagroził, że „Całkowicie zniszczy i unicestwi gospodarkę” tego kraju, jeżeli ten zrobi coś niezgodnego z jego polityką!

 

Jak już informowaliśmy, wojska Stanów Zjednoczonych w poniedziałek późnym wieczorem zaczęły wycofywać się z obszarów objętych wojną w Turcji. Donald Trump podjął taką decyzję po rozmowie z prezydentem tego kraju.

 

Turcja chce przerowadzić działania wojenne na terytorium Syrii. „Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych nie będą wspierać tej operacji ani nie będą w żaden sposób w nią zaangażowane.” – czytamy w oświadczeniu Białego Domu.

 

Teraz Donald Trump grozi na twitterze, że jeśli ten kraj posunie się w swoich dziłaniach wojennych w Syrii za daleko, zniszczy jego gospodarkę:

 

„Jak już wcześniej wyraźnie ogłaszałem (…), jeśli Turcja zrobi coś, co ja, w mojej wielkiej i niezrównanej mądrości, uważam za przekraczające granice, całkowicie zniszczę i unicestwię gospodarkę Turcji (jak już to zrobiłem!) (…)” – pisze Prezydent USA.

 

Wcześniej Donald Trump zapowiedział, że „Turcy muszą, wraz z Europą, zająć się pojmanymi bojownikami Państwa Islamskiego i ich rodzin. USA zrobiły dużo więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać, w tym przejęły 100 proc.  terenów kalifatu ISIS. Przyszedł czas na innych w regionie, niektórych bardzo bogatych, by bronić własnego terytorium” – podkreślił.

 

Kurdowie twierdzą, że ofensywa w Syrii może doprowadzić do powrotu państwa islamskiego. Turcy chcą utworzenia strefy bezpieczeństwa i przesiedlenia uchodźców, a podczas operacji militarnej planują „oczyszczenie” tego regionu z Kurdów.

 

Fot. pixabay

Komentarze