TYLE kosztuje IN VITRO w Polsce! „Muszę mieć mocno załadowaną kartę”

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan od długiego czasu starają się o dziecko. Para korzysta z metody in vitro. Ile wydali na to pieniędzy?

Małgorzata Rozenek trzy lata temu wyszłą za Radosława Majdana. Od tej pory małżonkowie mają jedno najważniejsze marzenie. Pragną razem zostać rodzicami i wspólnie wychować dziecko. Jednak to nie jest takie łatwe. Do tej pory każda z prób zapłodnienia przy pomocy metody in vitro miała niemiły koniec.

ILE WYDAŁA NA IN VITRO?

Nie jest tajemnicą informacja, iż Małgosia już dwa razy poroniła. O emocjach, które towarzyszyły temu smutnemu przeżyciu, opowiedziała w szczerym wywiadzie dla serwisu tvn.pl. W rozmowie z Karolinią Kalatzi wyjawiła, który miesiąc ciąży jest tym kluczowym:

„Do 12 tygodnia, po zapłodnieniu in vitro staramy się nie cieszyć tym faktem, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwa razy. To jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i bardzo się cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami, ale wiesz, że to nie ma sensu. Nawet twój mąż się z tego nie cieszy, bo nie może, nie wie jak to się skończy.”

Każda próba in vitro, kończąca się niepowodzeniem, to nie tylko stres i ból dla rodziców. Wiążę się to z ogromnymi kosztami finansowanymi. W Polsce metoda ta niestety nie jest finansowana przez NFZ. Za każdym razem kiedy Małgosia wchodzi do kliniki, jej portfel ubożeje:

„Kiedy wchodzę do kliniki leczenia niepłodności, muszę mieć załadowaną, i to bardzo mocno, kartę kredytową. 15 tysięcy to minimalna kwota jednej procedury i mówimy tu o jednej procedurze, nie diagnostyce. Badania są bardzo drogie” – Małgosia podkreśliła w rozmowie z Magdą Mołek.

Ile w takim razie Małgosia wydała na starania o trzecią ciążę? Gwiazda wyznała, że za  pieniądze wydane przez nią, można by kupić mieszkanie. Eksperci szacują, że kwota at może mocno przekraczać 200 tysięcy złotych.

Komentarze