Innowacyjne badanie! WYKRYJE RAKA nawet 5 lat przed pojawieniem się guzków!

badanie

Nowe badanie pomoże wykryć raka nawet 5 lat przed pojawianiem się guzków.

Nowy test ma za zadanie wyszukiwanie przeciwciał, które sygnalizują wzrost guza, zanim jego masa stanie się widoczna.

 

Zanim jednak badanie zostanie oficjalnie wprowadzone do usług medycznych, musi przejść szereg kolejnych badań i eksperymentów.

 

Nowy test badający rozwój nowotworów przeprowadzono na Uniwersytecie w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Niedawno jego wyniki opublikowano w „Sunday Times of London”.

 

„Nowe badanie krwi może wykryć raka piersi u pacjentów nawet pięć lat przed pojawieniem się guzów lub innych objawów fizycznych” – mówią nowe badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.

 

Według statystyk jakie podają Dane Krajowego Rejestru Nowotworów, w Polsce, rak piersi jest najczęściej występującym kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi on główną przyczynę śmierci kobiet (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Co więcej regularnie zwiększa się zarówno zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet.

 

Powodem jest sporadyczne wykonywanie badań mammograficznych, a to skutkuje zbyt późnym stawianiem diagnoz.

 

ZOBACZ TEŻ:TO naturalny PROBIOTYK! Dowiedz się, jak przygotować SOK z KISZONEGO…

 

Najważniejszym krokiem do życia wolnego od raka piersi jest świadomość wśród kobiet i błyskawiczna reakcja na jakiekolwiek niepokojące objawy związane w obrębie piersi.

 

„Brytyjskie badanie krwi może przyspieszyć wykrywalność raka piersi jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów, co w skali światowej może uratować dziesiątki tysięcy ludzkich bytów rocznie”– podaje „Sunday Times of London”.

 

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze