INTERWENCJA PE ws. Polski! „Osoby LGBT mają w Polsce za MAŁO praw”

PE interweniuje w sprawie Polski. Chodzi o aferę w ministerstwie i prawa osób LGBT.

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) prześle polskim władzom list. Dotyczyć on ma praw osób LGBT w naszym kraju. Drugie pismo zostanie skierowane do Rady UE i KE. Chodzi o rzekome zastraszanie sędziów.

– Komisja pochyla się nad Polską znowu. To pokazuje, że coś jest z nami nie do końca okej. Ludzie LGBT mają za mało praw w Polsce. Nadal nie mogą nawet zawierać małżeństw. Bądźmy postępowi. Myślę,że tego samego zdania jest Komisja i to jest powód ich listu.Mamy za mało praw i dlatego dochodzi do takich sytuacji jak w Białymstoku- mówi jedna z osób działających na rzecz LGBT w Polsce.

Pisma są inicjatywą europosłów grupy Odnowić Europę (Renew Europe). Temar był poruszamy przez koordynatorów grup politycznych. Dziś decyzję podjęła już cała komisja.

– Decyzja, by wysłać listy, została zaakceptowana najpierw przez koordynatorów komisji LIBE, a dziś potwierdzona na posiedzeniu komisji przy braku sprzeciwu. Listy nie są jeszcze gotowe. Przygotuje je przewodniczący komisji – informuje źródło PAP.

Przedstawiciel frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość sceptycznie podchodzi do sprawy. Jednocześnie zaznaczył, że polski rząd odpowie na list i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Pisma skierowane do Polski, to reakcja na ostatnie doniesienia o zdarzeniach podczas Marszów Równości, a także na aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Komentarze