Jarosław Kaczyński z ZARZUTAMI prokuratorskimi? Są oficjalne informacje!

Sprawą spółki Srebrna żyła dosłownie cała Polska. O tym, że Jarosław Kaczyński chce postawić dwie wieże rozpisywały się media ogólnopolskie. W pewnym momencie doszło nawet do tego, że mówiono o Polsce na świecie.

Nagle temat ucichł. Zaprzestano mówić o Srebrnej. Jednak, co tak naprawdę się stało i czy prezesowi Prawa i Sprawiedliwości grożą zarzuty prokuratorskie?

Okazuje się, że prokuratura sprawę umorzyła. Poinformowali o tym posłowie Platformy Obywatelskiej. Dostaliśmy zawiadomienie z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, że sprawa dwóch wież trafia do kosza, a Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa. To jest sprawa wyjątkowa, dlatego że sprawa Srebrnej jak w soczewce pokazuje państwo PiS, republikę Banasiową – mówił Cezary Tomczyk z PO. „Jarosław Kaczyński jest bezkarny” – podkreślali posłowie Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZ:60-latek wybrał się na spacer do lasu! Tam przeżył prawdziwy horror!

 

Bardzo ciekawym faktem dotyczącym umorzenia tej jakże głośnej sprawy jest data wystawienia dokumentu. Widnieje tam 11 października 2019 roku. Zatem było to dokładnie dwa dni przed wyborami. Można symbolicznie powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość do nowych rządów weszło z czystą białą kartą. Tak wygląda zmowa milczenia i sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w tym momencie. Tak wygląda sytuacja w której na czele państwa stoi paradyktator – dodawał rozwścieczony Cezary Tomczyk. Również Marcin Kierwiński nie krył sfrustrowania zaistniałą sytuacją i podkreślał jeszcze kilkukrotnie, że Jarosława Kaczyńskiego nikt nie może przesłuchać, gdyż jest on „ponad prawem”.

źródło: wyborcza.pl fot. ilustracyjne

Komentarze