Jest TERMIN wyborów prezydenckich! Morawiecki :„Duda jest najlepszym kandydatem”

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Mateusz Morawiecki wskazał konkretną datę.

Premier Mateusz Morawiecki określił jedną z prawdopodobnych dat wyborów prezydenckich.

– Planujemy roboczo koniec czerwca – powiedział premier w tekście konferencji prasowej.  Jak dodał dokładny termin wyborów prezydenckich będzie zależał od „tempa pracy Senatu”.

Nadal brak jest oficjalnego terminu wyborów. Wiele osób nadal zastanawia się kiedy odbędą się wybory prezydenckie. W sprawie postanowił wypowiedzieć się premier Mateusz Morawiecki.

– Wybory mogą odbyć się w sposób mieszany, korespondencyjny i tradycyjny – powiedział premier podczas konferencji prasowej.

– Prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca, to zależy od tempa pracy Senatu. Planujemy na roboczo koniec czerwca – zaznaczył szef rządu.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że jego zdaniem najlepszym kandydatem na prezydenta jest aktualna głowa państwa – Andrzej Duda.

– Jestem przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem dla Polski. Mi zależy na prezydencie konstruktywnym, nie prezydencie walki i ideologii, ale takim, który będzie partnerem w naszej strategii walki z koronawirusem – mówił Morawiecki.

Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych sondaży, prezydent Andrzej Duda z każdym dniem traci poparcie. Z sondażu przeprowadzonego przez  pracownię Kantar wynika, że Andrzej Duda może liczyć na głosy 39 proc. wyborców. To oznacza aż o 20 punktów procentowych mniejsze poparcie niż w kwietniowym badaniu. Drugie miejsce zajmuje nowy kandydat KO Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos chce oddać 18 proc. wyborców. Podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 15 proc.

 

 

 

Komentarze