Kac oficjalnie uznany za chorobę! Czy przysługuje L4?

Sąd orzekł, że kac jest chorobą! Czy przysługuje w tym przypadku zwolnienie L4?

Niestety w Polsce póki co, kac nie będzie uznawany za chorobę. Niemiecki sąd orzekł, że kac to choroba. Dlaczego? Wszystko przez wytoczony proces przeciwko firmie farmaceutycznej. Ta sprzedawała produkty, które miały leczyć kaca. Wyrok wydano wraz z rozpoczęciem kultowej imprezy – Oktoberfest.

Frankfurcki sąd orzekł, że drobne zaburzenia funkcjonowania organizmu, to choroba. Dlatego na listę chorób wpisano kaca. Efekt zatrucia alkoholowego może przybierać różne objawy. Wszystko zależy od człowieka. Najczęściej kac objawia się bólem głowy, mdłościami oraz ogólnym zmęczeniem.

-Objawy nie występują w wyniku naturalnych działań organizmu, ale w wyniku spożywania alkoholu, szkodliwej substancji – uznał niemiecki sąd.

Ponadto sędziowie orzekli, że kaca nie można wyleczyć. Różnymi sposobami można jednynie łagodzić jego objawy. Te samoczynnie ustąpią po kilku godzinach. Dlatego też firma, która sprzedawała specyfik na „leczenie kaca” nie może reklamować sowmtsl hasłem. Producent musi zmienić nazewnictwo swoich preparatów. Zmianie ulec musi także reklama środka.

Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu w Niemczech uznał, że nie istnieje sposób na zupełne pozbycie się kaca. Jedyną pewną metodą na jego brak jest… zaprzestanie spożywania napojów alkoholowych.

Jak możemy chronić się przed kacem?

Przed spożyciem alkoholu warto zjeść posiłek, który będzie bogaty w białka, tłuszcze oraz witaminy. Ponadto zaleca się picie dużej ilości wody i odstawienie słonych przekąsek. Te podrażniają żołądek.

 

Komentarze