Kaczyński NAPRAWDĘ to powiedział! Ludzie zaczęli…

W Katowicach zakończyła się trwająca od piątku konwencja PiS. Kaczyński zaskoczył na końcu.

W Katowicach od piątku trwała trzydniowa konwencja PiS oraz Zjednoczonej Prawicy. Poruszono przede wszystkim kwestie programowe, prezes PiS dziś otrzymał prezent od górników. Nie obyło się bez reakcji opozycji – jak np. komentarzu Donalda Tuska, który stwierdził „cel ambitny, kompetencje nie te”. Wszystkich jednak dziś zaszokowały słowa prezesa PiS. 

„On naprawdę to powiedział. Wszyscy zareagowaliśmy tak samo. Te słowa przejdą do historii polskiej polityki. Cała sala była zgodna, co do słów prezesa” – mówi jeden z uczestników konwencji. Jarosław Kaczyński jest na ustach wszystkich gazet, portali i programów informacyjnych a także cytują go zagraniczne media. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział „Wypada…

-Wypada zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza – nasza, w której dyskutujemy i realizujemy programy, czy ta, która opiera się na negatywnych emocjach. Jestem głęboko przeświadczony, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski. Ta konferencja była tego dobitnym przykładem – powiedział prezes Jarosław Kaczyński na zakończenie kongresu PiS w Katowicach.

– Choć nie jest moją rolą wspieranie opozycji, to pozwolę sobie zwrócić się do formacji opozycyjnych, żeby ten problem przemyślały. W interesie kraju i ich własnym – dodał. Cała sala zgodnie zareagowała salwą śmiechu wynierzoną w opozycję. 

Prezes PiS powiedział, że „żal kończyć coś tak udanego, tak pożytecznego dla naszej ojczyzny, dla Polski”. Konwencję uznał za „wielkie osiągnięcie”. – Byłoby dobrze, żebyśmy zwiększyli wynik procentowy w wyborach o tyle, o ile zwiększyliśmy liczbę panelistów – mówił.

– Będziemy szli tą drogą, budowali politykę, wiarygodność. Bez wiarygodności nie ma demokracji. Jeśli partie wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadając coś, czego nie chcą wprowadzić, to jest to jedna wielka manipulacja, która nie ma nic wspólnego z demokracją. PiS jest demokratyczne i demokratyczna jest nasza koalicja. Kiedyś historycy ten fakt zauważą, zauważą wielką zmianę w naszej polityce, w naszym życiu publicznym.

Musimy iść tą drogą, bo innej dobrej nie ma. Musimy budować zaufanie, przekonywać społeczeństwo do tego, co robimy, do tej dobrej zmiany. Podtrzymywać ten dobry czas Polski – dodał Jarosław Kaczyński. 

Z Kaczyńskim zdaniem wielu ekspertów od PR trudno się nie zgodzić – opozycja w Polsce wciąż kontynuuje kampanię opartą raczej na hasłach odsuwania PiS od władzy aniżeli realnych kwestiach programowych. Według badań spada zaufanie do Grzegorza Schetyny a przyczyniły się do tego : porażka w eurowyborach oraz zmiana stanowiska np. ws. 500+, na które nie miało być środków w budżecie państwa a później szef PO uznał, że program podtrzyma a nawet rozszerzy. Obóz opozycji coraz głośniej domaga się zmiany lidera i ustąpienia Grzegorza Schetyny.

Komentarze