KALIFORNIA: opiekun dzieci skazany na ponad 700 lat więzienia

Wstrząsający przypadek opiekuna do dzieci w Kalifornii doprowadził do skazania 34-letniego Matthew Antonio Zakrzewskiego na karę 707 lat więzienia. Mężczyzna reklamował się jako specjalista w zakresie „regularnej opieki nad dziećmi” i „usług mentorskich”. Został uznany za winnego zarzutów wykorzystywania seksualnego 16 nieletnich chłopców w latach 2014-2019.

Początkowo sprawa wyszła na jaw, gdy para z Kalifornii doniosła o tym, że Zakrzewski w niewłaściwy sposób dotykał ich 8-letniego syna, nad którym sprawował opiekę. To zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania mężczyzny w maju 2019 roku, a w miarę postępu śledztwa odkryto kolejne ofiary. Łącznie postawiono mu 34 zarzuty związane z wykorzystywaniem 16 chłopców.

Ława przysięgłych hrabstwa Orange uznała go za winnego wszystkich zarzutów, co zaowocowało wyrokiem 707 lat więzienia. Nieprzeproszony przez skazanego pozostawia trwałe ślady traumy u ofiar i ich rodzin. Podczas przemówienia przed sądem, „kilkoro rodziców zakrywało uszy i płakało”, świadcząc o ogromie emocji towarzyszących temu dramatycznemu procesowi.

Prokurator Todd Spitzer podkreślił, że niewinność i bezcenne dzieciństwo poszkodowanych zostało brutalnie przerwane przez skazanego. Zakrzewski, będący mistrzem manipulacji, nauczył małe dzieci kłamstwa i trzymania sekretów przed ich rodzicami. Prokurator oskarżył go o przerażającą manipulację. Miała ona na celu uzyskanie nieograniczonego dostępu do dzieci. Jego jedynym celem miało być żerowanie na ich niewinności i satysfakcja seksualna z dokumentowania tych okropnych czynów.

Mężczyzna reklamował swoje usługi poprzez stronę internetową, na której podawał się za specjalistę w dziedzinie opieki nad dziećmi i usług mentorskich. Przeszłość tego opiekuna, który wykorzystywał zaufanie rodziców i deprawował dzieci, rzuca cień na bezpieczeństwo dzieci w sieci i konieczność ścisłego monitorowania działań osób pracujących z dziećmi. Skazanie Matthew Antonio Zakrzewskiego jest ostrzeżeniem przed przestępcami seksualnymi, którzy wykorzystują zaufanie społeczności do popełniania makabrycznych czynów.

Źródło: tvn24

Burza w porannym wywiadzie na antenie Radia ZET. Politycy skakali sobie do gardeł

Komentarze