Kayah z mocnym apelem politycznym do Polaków! Tak zakończyła swój występ w Sopocie!

Top of the Top Sopot Festival 2023 dobiegł końca. Jego ostatni dzień obfitował w znakomite występy artystów oraz niezwykłe przesłanie przekazane przez Kayah. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję dla artystów nie tylko do zaprezentowania swoich utworów. Mogli także do wyrażenia ważnych myśli, czego przykładem było wystąpienie Kayah.

Czwartego dnia festiwalu, tłumy zgromadzone w Operze Leśnej mogły cieszyć się wykonanymi na żywo największymi hitami artystów, którzy towarzyszyli sobie orkiestrą. Podczas tego spektaklu publiczność wyrażała swoje uznanie gromkimi owacjami na stojąco. W takim kontekście, gdy emocje były na swój sposób już rozpalone, Kayah postanowiła sięgnąć po ważny temat społeczny.

Artystka pojawiła się na scenie w eleganckiej czarnej sukni, podkreślającej jej obecność. W wyjątkowym momencie wykonała utwór „Mówię Ci, że” zespołu Tiltz, który powstał już w 1988 roku. Utwór wciąż posiada aktualne przesłanie. Po zakończeniu swojego występu, Kayah skierowała kilka znaczących słów do zgromadzonej publiczności. Zarówno tej obecnej na miejscu, jak i oglądającej festiwal przed telewizorami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kayah (@kayah_official)

W wyrazisty sposób podkreśliła, że tekst piosenki jest wciąż ważny i aktualny, a aby dokonać zmian, społeczeństwo musi wykazać się swoją odpowiedzialnością obywatelską. W konsekwencji artystka zachęciła do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach, które stanowią kluczowy element demokratycznego procesu.

Jej słowa brzmiały jasno:

Mówię wam, obudźcie się. Spotykamy się w październiku, cześć.

To wezwanie do zaangażowania i czujności w sprawach społecznych spotkało się z entuzjastycznymi brawami zgromadzonej publiczności. To wyraziło poparcie dla wartości, jakie artystka postanowiła przekazać.

Nie tylko Kayah sięgnęła po temat polityczny tego wieczoru. Arka Kłusowskiego można było usłyszeć mówiącego, że „wszystko jest w naszych rękach”. Maciej Stuhr, po swoim występie, z humorem zaproponował zorganizowanie referendum, prezentując pytania, jakie mogłyby się w nim znaleźć. Publiczność, podobnie jak w przypadku wystąpienia Kayah, nagrodziła ich aplauzem, co dowodzi, że muzyczne wydarzenia mogą stać się areną dyskusji i przekazywania ważnych przesłań społecznych.

Zobacz także: Kate Middleton przeżywa koszmar! Rodzina królewska bardzo ją wspiera

Komentarze