Kiedy BLACK Friday 2019? Wyprzedaże rozpoczną się już…

Jeden z najbardziej intensywnych okresów zakupowych w roku rozpoczyna się już niedługo. Kiedy możemy zacząć polować na black friday’owe okazje? 

Amerykańska tradycja czarnych piątków i cyber poniedziałków została przyjęta przez Polaków z dużym entuzjazmem. Od kilku lat idea dużych przedświątecznych wyprzedaży jest coraz bardziej popularna, a w centrach handlowych pojawiają się coraz większe tłumy ludzi. 

Czarny piątek wypada w czwarty czwartek listopada (dzień po amerykańskim święcie dziękczynienia), a cyber poniedziałek – zaraz po weekendzie. W tym roku wypada to odpowiednio 29 listopada i 2 grudnia. Warto jednak już nieco wcześniej trzymać rękę na pulsie, bo niektóre sklepy startują z przecenami trochę wcześniej.

Czarny piątek to wyprzedaże w sklepach stacjonarnych, zazwyczaj dużych sieciówkach. W cyber poniedziałek promocji należy szukać w sklepach internetowych. 

Amerykanie wykorzystują czarnopiątkowe promocje głównie po to, żeby zaopatrzyć się w świąteczne prezenty dla bliskich. Według badań przeprowadzonych przez serwis Picodi nt. ubiegłorocznego black friday, Polacy mają zgoła inne powody. Prawie 90% osób robiących zakupy podczas weekendu wyprzedaży, kupiło coś dla siebie. Tylko co trzeci zdecydował się wtedy zakupić gwiazdkowe upominki. Jeśli chodzi o planowanie wydatków w tym okresie… Niestety większość z nas daje się ponieść gorączce zakupów w atrakcyjnych cenach. 60% Polaków przyznało się, że robiło zakupy pod wpływem impulsu.

Co ciekawe, tylko 14% kupujących powstrzymało się na jednym produkcie. Co czwarty Polak natomiast kupił na wyprzedaży więcej niż pięć rzeczy.

Komentarze