Kolejna AFERA?! Szumowski i 200 milionów złotych wydanych na…

Opozycja pomarz kolejny oskarża ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o 200 milionów złotych.

– Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi od początku rządu Beaty Szydło do dzisiaj otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – powiedział dziś poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba.

Jak powiedział Szczerba jeszcze niedawno cztery spółki zależne otrzymały z Narodowego Centrum Rozwoju dotację na kwotę w sumie 25 milionów złotych.Niedawno przekazano…

25 mln zł dla czterech spółek zależnych. Narodowe Centrum Rozwoju przekazało dotację. Za tymi spółkami stoją bracia Szumowscy. – mówił we wtorek poseł KO Michał Szczerba.

Polityk twierdzi, że  „minister Łukasz Szumowski funkcjonuje w ostrym cieniu mgły niejasności”. Jak dodaje, z informacji, które posiada wynika, że spółki powiązane z rodziną Szumowskich od początku kadencji PiS zyskały 200 milionów złotych dotacji.

-Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi od początku rządu Beaty Szydło do dnia dzisiejszego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju otrzymały 200 mln zł – mówił Szczerba.

Jak wynika z ustaleń „Gazety Wyborczej” spółka OncoArendi, w której funkcję prezesa zarządu pełni brat ministra zdrowia Marcin Szumowski, otrzymała ok. 300 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Udziały w spółce poprzez inne podmioty posiada żona Łukasza Szumowskiego. Z kolei Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podlega resortowi nauki i szkolnictwa wyższego. Łukasz Szumowski sprawował funkcję wiceszefa tego ministerstwa w latach 2016-2018.

Komentarze