Konwencja PiS w Łodzi! Kaczyński „I będziemy to robili, niezależnie od tego jak inni będą na nas krzyczeli.”

Konwencja PiS w Łodzi! Kaczyński mówił o nowej elicie, która może zmieniać Polskę.

– W Polsce – i to pokazaliśmy – obok tej elity stworzonej przez postkomunizm jest już nowa elita, która jest w stanie zmieniać Polskę – mówił prezes PiS na konwencji w Łodzi.

– Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna – dodał.

Szef partii rządzącej zaznaczył, że wiarygodność to podstawa demokracji. 

– Bo jeżeli w trakcie kampanii wyborczych społeczeństwo wprowadza się w błąd, zapowiada coś czego się wcale nie ma zamiaru zrobić, albo nie potrafi zrobić, to wtedy akt wyborczy staje się do pewnego stopnia fikcją, pewną procedurą, ale w żadnym wypadku nie procedurą, którą wypełnia pewna treść – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że jego partia nie tylko strzeże polskiej rodziny, ale także „normalności”, „czegoś, co by można było określić jako zgodność z naturą”. „Rodzina złożona z kobiety i mężczyzny i dzieci”. – I dobrze żeby te dzieci były, bo muszą być kolejne pokolenia” – słyszeliśmy z ust prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński mówił także o potrzebie rozwoju oraz dobrobytu dla całego społeczeństwa. Prezes PiS zaznaczał, że trzeba zlikwidować nędzę i wszystko, co się z nią łączy.

– I będziemy to robili, niezależnie od tego jak inni będą na nas krzyczeli. Będziemy wspierali bardzo skutecznie polskich przedsiębiorców, będziemy wspierali inwestycje i innowacje, przede wszystkim w sferze prywatnej, chociaż będą także i te w sferze publicznej – mówił Kaczyński.

Ponadto szef PiS dodał, że takie działania spowodują, że Polska dogoni średnią UE a później Niemcy. Zdaniem Kaczyńskiego zrobimy to szybciej niż zakładają opinie ekspertów SGH.

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości przemawiał także premier Mateusz Morawiecki. Mówił, że przez ostatnie cztery lata niezwykle ważne dla rządu były nie tylko transfery społeczne. Rząd stawiał także na zmniejszanie bezrobocia, tworzenie miejsc pracy oraz przyciągnie inwestycji.

 

Komentarze