Kownacki Areola – OGROMNE zaskoczenie!

Piękna walka Kownacki Areola!

Kownacki Arreola wynik.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Adam Kownacki stoczył walkę z Meksykaninem Chrisem Arreolą. Kto wygrał?

To była jedna z najważniejszych walk dla polskiego boksu. Adam Kownacki to najwyżej notowany Polak w wadze ciężkiej. Arreola to bardzo doświadczony zawodnik – walczył m.in. z Witalijem Kliczko czy Deontayem Wilderem – mistrzem świata wagi ciężkiej WBC.

Kownacki Arreola kto wygrał?

– To będzie świetna walka, ale wygram ją przez nokaut – zapowiadał  Chris Arreola, który pewny swego chciał „skończyć” Kownackiego w 8. albo 9. rundzie w 12 rundowym pojedynku.

Kownacki Arreola wynik.

– Jeżeli uda się dobrze trafić Arreolę, skończę go wcześniej – mówił z kolei Adam Kownacki. Wynik walki zaskoczył wszystkich – walkę wygrał…

Transmitowana przez Polsat Sport oraz otwarty kanał Polsatu walka zakończyła się zwycięstwem Adama Kownackiego na punkty.

Po długiej i wyczerpującej walce na punktu Chrisa Arreolę pokonał Adam Kownacki. Polak zadawał zdecydowanie mocniejsze ciosy, po których Arreola odskakiwał do tyłu. Kownacki miał słabsze rundy, Meksykanin mocno atakował zwłaszcza w ostatniej rundzie, ale Babyface kontrolował walkę i pewnie zwyciężył na punkty.

Starcie komentował Deontay Wilder – mistrz organizacji WBC. W przyszłym roku Kownacki najprawdopobniej dostanie walkę o mistrzostwo świata – być może z Wilderem lub ze zwycięzcą pojedynku Ortiz Joshua.

Komentarze