Książę William nie pogodzi się z bratem? Ekspertka od spraw rodziny królewskiej wyjawiła powód

Burza w Pałacu Buckingham narasta w związku z napiętymi relacjami między książętami Williamem i Harrym.

 

Wszystko zaczęło się od publikacji książki księcia Harry’ego, która zdaniem wielu komentatorów stanowiła atak na rodzinę królewską, a zwłaszcza na księżną Kate, żonę księcia Williama. William, według doniesień, nie ma zamiaru spotykać się z bratem po tym, co się wydarzyło.

 

Amanda Platell, ekspertka od spraw rodziny królewskiej, wyraziła wprost swoje zdanie na ten temat. W artykule opublikowanym w „Daily Mail” podkreśliła, że William nie wybaczy Harry’emu tego, jak brutalnie opisał jego żonę w swojej książce. Platell dosadnie stwierdziła, że William wolałby umrzeć w rowie, niż spotkać się z bratem, który tak oczernił jego małżonkę.

 

ZOBACZ: Publikacja nowej książki księcia Harry’ego i burza w rodzinie królewskiej. Po tym konflikcie się nie pozbierają…

 

Działania Harry’ego wzbudzają wiele kontrowersji. Pojawiły się plotki sugerujące, że młodszy z książąt chciałby pojednania, lecz William jest zdecydowany trzymać dystans. Platell zwróciła uwagę na bierność Williama w tej sprawie oraz skrytykowała próby pojednania ze strony Harry’ego jako zagrywkę PR-ową.

 

Wizyta Harry’ego w Londynie w związku z chorobą ojca, Karola III, również wzbudziła wiele emocji. Platell nazwała ją „niewiarygodnym tupetem” i podkreśliła, że Harry wykazuje się egocentryzmem, oczekując zgody na spotkanie po swoich publicznych atakach na rodzinę królewską.

 

ZOBACZ: Karol III spotkał się z księciem Harrym! Jak syn króla zareagował na wieść o chorobie ojca?

 

Komunikat Platell wywołał burzliwe dyskusje w mediach oraz wśród obserwatorów życia królewskiego. Jego mocne sformułowanie oraz krytyka postawy Harry’ego i konsekwencje dla relacji rodzinnych przyciągnęły uwagę opinii publicznej. W obliczu narastającej napiętej sytuacji w królewskiej rodzinie, przyszłość relacji między braćmi pozostaje niepewna.

Źródło: media

 

Piotr Giliński krytykuje protest przed Trybunałem Konstytucyjnym! „To próba dewastacji tej instytucji”

Komentarze