Ktoś wysłał ci na Facebooku taką wiadomość? Możesz mieć spore problemy!

wiadomość

Policjanci z Komendy Głównej Policji i Polski Standard Płatności ostrzegają użytkowników Facebooka przez oszustami. Są to osoby, które podszywają się pod naszych znajomych w mediach społecznościowych i chcą wyłudzić od nas pieniądze! Wcześniej wysyłają krótką wiadomość prosząc o szybką pomoc.

„Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność”

 

 

 

Przestępcy są bezwzględni i wykorzystują ludzką ufność dlatego korzystając z portali społecznościowych, min. Facebooka, gdzie zakładają fikcyjne konta podając się za naszych znajomych. Później wysyłają wiadomość, w której piszą o trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli prosząc o przelanie na ich konto pieniędzy. Cyberprzestępcy nie dość, że kradną tożsamość prawdziwych osób to wykorzystują ludzką naiwność. Później ofiara namawiana jest na przelew za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Policjanci apelują, by podjeść poważnie do tematu, a wszelkie próby wyłudzenia pieniędzy weryfikować. Najlepiej można zrobić to dzwoniąc do osoby, która prosi nas o przelew.

 

ZOBACZ:Oszust na Aribnb! Wydali 47 tysięcy na apartament, który nie istniał

 

 

źródła: wprost.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze