Kuchenne rewolucje: skandal goni skandal. Pozew przeciw Gessler

Kuchenne rewolucje są jednym z najbardziej lubianych programów emitowanych przez stację TVN. Miliony Polaków od lat śledzą poczynania Magdy Gessler, a show wciąż nie traci na popularności. 

Wydaje się, że cały sukces rewolucji Magdy Gessler leży w kontrowersjach, jakie co chwilę pojawiają wokół programu. Co prawda znaczna większość zmian kończy się sukcesem, ale w długiej historii rewolucji miały miejsce też takie, które np. zostały przerwane. 

Czytaj także: IMGW: marznący deszcz i trudna sytuacja na drogach

Cały program polega na tym, że Magda Gessler przyjeżdża do restauracji, która w jakiś sposób sobie nie radzi i… zmienia tak właściwie wszystko. Inny wystrój wnętrza, odmieniona kuchnia, nazwa i atmosfera. Słynna restauratorka jest nie tylko specjalistką w kwestiach kulinarnych, ale bardzo często również utalentowanym psychologiem. 

Magda Gessler po jakimś czasie odwiedza zrewolucjonizowany lokal i decyduje o podtrzymaniu (bądź nie) rekomendacji dla restauracji. Większość rewolucji przebiegła pomyślnie i po powrocie lokal nadal może się reklamować nazwiskiem restauratorki. Nie zabrakło jednak sytuacji, kiedy Magda Gessler musiała przerwać pracę i to często w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. 

Kuchenne rewolucje = skandal?

Nie można zaprzeczyć, że “Kuchenne rewolucje” to jeden z najbardziej naładowanych emocjami programów telewizyjnych. Jednym z najbardziej ekstremalnych odcinków jest na pewno ten, kiedy restauratorka przyjeżdża do lęborskiej “Stella Cafe”, gdzie podczas nagrania restaurację zajmuje komornik, a właścicielka mdleje i pogotowie zabiera ją do szpitala. Rewolucje oczywiście nie zostały dokończone, ale odcinek zaprezentowano widzom na antenie. 

Czytaj także: Żona pilota ukraińskiego samolotu nie chciała, by mąż leciał do Iranu. “Było zbyt wiele znaków”

Zdarzały się również sytuacje takie jak ta w “Le Papillon Noir”. Właściciele współpracowali z restauratorką do momentu zakończenia remontu. Wtedy wyrzucili Magdę Gessler z lokalu. Okazało się, że chodziło tylko i wyłącznie o darmową reklamę. 

W historii programu mieliśmy również do czynienia z sytuacją, kiedy zaraz po emisji odcinka z restauracją “Matalmara” do sądu wpłynął pozew przeciwko Magdzie Gessler. Restauratorka była oskarżana o rozpowszechnianie niekorzystnych opinii o lokalu, które ostatecznie doprowadziły do zmniejszenia liczby gości, a nie do polepszenia sytuacji restauracji. 

Magda Gessler to niepowtarzalna osobowość. Ogromny sukces programu jest niewątpliwie jej zasługą. Mimo, że nieraz sprawy nie wyglądają tak, jak powinny. 

Komentarze