Kukiz chce by PIS rządził DALEJ!

Na stronie Rzeczpospolitej ukazał się wywiad, w którym Paweł Kukiz mówi o przyszłości jego współpracy z PiS-em. W najbliżyszym czasie planuje głosować przeciwko senackiemu wetu dla lex TVN.

 

Były rockmen uważa, że tylko w obecnej sytuacji, przy osłabieniu Prawa i Sprawiedliwości jest możliwe przegłosowanie m.in ustawy o JOW-ach. To właśnie skłoniło Kukiza do współpracy z PiS-em.

 

W moim interesie – a konkretnie w interesie naszych postulatów, niezmiennych od 2015 r. – jest dalsze sprawowanie władzy przez PiS, bo jedynie ten rząd i jego trudna dziś sytuacja daje mi nadzieje na ich uchwalenie.

 

Dziennikarze dopytywali Pawła Kukiza o najbliższy okres w polskiej polityce. Polityk planuje głosować przeciwko wetu Senatu dla ustawy lex TVN.

 

Nie wiem, czy będzie większość do odrzucenia senackiego weta, a i sam prezydent może ją zawetować. Ja będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami z 2015 r. Jednym z tych postulatów była dekoncentracja mediów na intencję przyszłej ich repolonizacji.

 

Dziennikarze dopytywali czy repolonizacja mediów powinna objąć także inne prywatne media z zagranicznym kapitałem. Kukiz mówił wprost, że nie będzie można tego dokonać jeżeli firma właścicielska pochodzi ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Repolonizacja nie oznacza zawłaszczenia mediów przez Polaków, ale co najmniej pakiet większościowy. W przypadku Onetu czy innych mediów, w których kapitał jest ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, to jest sytuacja zgodna z prawem i o ich repolonizacji mogę tylko pomarzyć.

 

Paweł Kukiz nie chciał też odpowiedzieć wprost, czy Marszałek Elżbieta Witek postąpila zgodnie z prawem zarządzając reasumcję głosowania po przegranym przez PiS głosowaniu w sprawie przełożenia obrad Sejmu.

 

Z perspektywy moich interesów politycznych zrobiła dobrze, bo bez powtórzenia głosowania rząd znalazłby się w katastrofalnej sytuacji, a wraz z nimi postulaty Kukiz’15. A czy z innej perspektywy postąpiła źle, to dla mnie drugorzędne.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcie: Twitter

Komentarze