KWARANTANNA NARODOWA! Znowu wszystko będzie zamknięte!

Apeluję do każdego Polaka, o odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie zasad – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski ogłaszając NARODOWĄ KWARANTANNĘ! Kiedy się zacznie i jak długo potrwa?

Rząd w związku z pogarszającymi się statystykami dotyczącymi zachorowalności na COVID-19 podjął drastyczne kroki. Dziś minister Niedzielski oficjalnie ogłosił decyzje, które z pewnością nikomu się nie spodobają. Co prawda, już od kilku dni nieoficjalnie mówiło się o tym, że po świętach Bożego Narodzenia należy się liczyć z kolejnymi obostrzeniami, ale wielu Polaków żyło nadzieją, że do tego jednak nie dojdzie. A jednak doszło…

Głównym powodem ogłoszenia tzw. kwarantanny narodowej są szczepienia przeciwko COVID-19. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele rządu. Kwarantanna rozpocznie się już 28 grudnia. Od tego dnia przez trzy tygodnie ponownie zamknięte zostaną wszystkie centra i galerie handlowe. Dla wielu z nich może to być gwoździem do trumny. Już teraz branża mówi o tragicznej sytuacji, a tu okazuje się, że to jeszcze nie koniec.

Również 28 grudnia hotele, hostele i pensjonaty zostaną całkowicie zamknięte – także dla osób podróżujących służbowo! W tym roku nie ma też co liczyć na wyjazd na narty, gdyż nieczynne będą wszystkie stoki!

W Sylwestra obowiązywać ma całkowity zakaz przemieszczania się. Ograniczenie to będzie obowiązywało przez całą noc – od godz. 19 do godz. 6. Nowy Rok będzie można witać jedynie wąskim, maksymalnie 5-osobowym gronie.

Niewykluczone, że przed nami są jeszcze trudniejsze dni i tygodnie – przyznaje minister zdrowia dodając, że nie powinniśmy liczyć na to, iż w najbliższym okresie szczepienia zaczną skutecznie chronić Polaków przez zachorowaniami na COVID-19.

Kwarantanna potrwa do 17 stycznia 2021 r.
Fot. Pixabay

 

Komentarze