Legenda ODCHODZI!

AS Roma ogłosiła, że tuż po zakończeniu obecnego sezonu Serie A, klub z Rzymu opuści ich Legenda Daniele De Rossi. Włoch w klubie ze Stadio Olimpico spędził aż 18 lat. Klub poinformował o tym poprzez swoje konto na Twitterze.

„Mecz z Parmą będzie dla niego ostatnim w naszych barwach. To koniec pewnej epoki” – napisano na oficjalnym profilu klubu z Rzymu. Od dłuższego czasu mówiło się, że De Rossi może odejść z klubu, lecz nikt nie brał tego na serio. Dzisiaj ta smutna wiadomość obiegła świat. Smutna dlatego, że w świecie piłki nożnej nie ma wielu piłkarzy, którzy swoją karierę spędzają w jednym klubie. Kibice AS Romy po tym jak pożegnali dwa lata temu inna ze swoich legend – Francesco Tottiego, teraz będą musieli przełknąć kolejną smutną wiadomość jaką jest odejście Daniele De Rossiego.

Obaj zawodnicy mają na swoim koncie tytuł mistrzostw świata z 2006 roku, wywalczonego wraz z reprezentacją Włoch.
Daniele De Rossi rozegrał dla klubu 615 meczów, w których strzelił 63 gole i zaliczył 54 asysty. Bramki i finalne podania nie pokazują jak ważnym graczem był w ostatnich latach dla Romy. Włoch gra na pozycji defensywnego pomocnika, więc jego zadaniami było przerywanie akcji tworzonych przez jego rywali.

Na swoim koncie ma 147 żółtych i 12 czerwonych kartek. De Rossi z Romą dwukrotnie sięgnął po Puchar Włoch.
Na razie wiemy, że mecz z Parmą będzie jego ostatnim w barwach Giallorossich. Piłkarz jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie kontynuował swoją karierę w innym klubie.

 

/Paweł Kopała

Komentarze