Lidl wycofuje ze sklepów POPULARNY produkt!

Lidl

Znana sieć sklepów spożywczych Lidl wycofuje ze sprzedaży popularny produkt żywieniowy!

Jest to efekt badań dot. zawartości glifosatu w kaszach gryczanych. Raport ujawnił, że w kaszy z Lidla poziom tego związku został przekroczony.

Lidl wycofuje ze swoich sklepów produkt „Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g”. Wycofanie produktu jest reakcją sieci sklepów na raport FoodRentgen i Fundacji Konsumentów, którzy badali kasze gryczane z polskich sklepów na obecność rakotwórczej substancji.

 

Okazało się, że w kaszy z sieci handlowej Lidl Polska stwierdzono przekroczenie wyniku pozostałości glifosatu – związku potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia.

 

Przedstawiciele sieci Lidl zwrócili się z prośbą do dostawcy kaszy gryczanej o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Partia wspomnianego produktu została również wycofana ze sklepów.

 

„Chcielibyśmy również podkreślić, że wyniki badań kaszy gryczanej przeprowadzonych przez zewnętrzne akredytowane laboratorium na nasze zlecenie były prawidłowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym dostawcą”- powiedziała w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

 

„Na bieżąco monitorujemy jakość naszych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw –rocznie przeprowadzamy ponad 7 500 badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, którzy spełniają nasze wymagania jakościowe – wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC” – poinformowała przedstawicielka Lidla.

 

 

ZOBACZ TEŻ:TYLE utrzymują się narkotyki w ciele! [ZESTAWIENIE]

 

 

Glifosat jest powszechny w żywności i środkach higieny. W 2015 roku Amerykanie oficjalnie uznali glifosat za substancję o działaniu rakotwórczym.

 

 

 

Źródło:radiozetzdrowie

Źródło zdjęcia:YouTube

Komentarze