Łódzka policja zatrzymała szajkę złodziei samochodów! Grozi im do 10 lat więzienia

Policja w Łodzi odniosła sukces w rozbiciu szajki złodziei samochodów. Grupa przez długi czas terroryzowała okolicę kradzieżami pojazdów i ich późniejszą sprzedażą na złomowiskach. Zatrzymano trzech sprawców kradzieży. Ich przestępcza działalność okazała się być dochodowym procederem, który przysporzył im nielegalnych zysków na kwotę około 80 tysięcy złotych.

Akcja policji miała miejsce pod koniec września na ulicy Wydawniczej, gdzie trzech mężczyzn próbowało ukraść kolejny samochód. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przechwycili sprawców w trakcie kradzieży i zdołali odzyskać część wcześniej skradzionych pojazdów, które były już gotowe do przewiezienia na złom.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 41, 42 i 60 lat, przyznali się do kradzieży kilku pojazdów. Ich modus operandi polegał na wybieraniu samochodów o niskiej wartości i widocznych uszkodzeniach, których właściciele nie używali. Następnie, wykorzystując lawetę, przewozili skradzione pojazdy do skupów złomu, gdzie je sprzedawali. W ten sposób stworzyli sobie stałe źródło dochodu.

Policja ustaliła, że od lutego tego roku, działając w różnych składach, sprawcy ukradli łącznie 17 pojazdów o wartości od 600 złotych do 10 tysięcy złotych. Dodatkowo, 60-latek i 42-latek zostali oskarżeni o kradzież trzech przyczep i przyczepo-lawety. Cała szkoda wyrządzona przez tę przestępczą grupę szacowana jest na około 80 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni zostali postawieni przed odpowiedzialnością prawna i usłyszeli szereg zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem i kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Najstarszy z nich będzie odpowiadał również za posiadanie substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Ta udana akcja policji pokazuje, że służby są gotowe stanąć na straży porządku i bezpieczeństwa społeczeństwa. Zwłaszcza gdy przestępcy próbują wykorzystać proceder kradzieży samochodów do nielegalnego zarobku. Dla mieszkańców Łodzi to ważny sygnał, że organy ścigania pracują skutecznie i dbają o ich bezpieczeństwo na drogach.

Taką emeryturę otrzymuje Donald Tusk! Ta kwota zwala z nóg!

Komentarze