Mamy nowego MISTRZA Polski w skokach narciarskich!

Znamy letniego mistrza drużynowego w skokach narciarskich! Konkurs odbywał się na skoczni HS104 w Szczyrku. Do wyłonienia zwycięzcy musiała wystarczyć zaledwie jedna seria skoków.

Co było powodem skrócenia całego konkursu? Jak to zazwyczaj bywa w przypadku skoków narciarskich… silny wiatr i ogólnie rzecz biorąc niezbyt dobre warunki atmosferyczne uniemożliwiły kontynuowanie zmagań skoczków.

Pierwsze miejsce w letnim konkursie zajęła ekipa AZS Zakopane I w składzie: Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot. Drużyna z Zakopanego obroniła tytuł zdobyty w poprzedniej edycji zawodów (w 2016 roku).

Srebro wywalczyło Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe II (Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Tomasz Pilch). Pierwszy zespół z Wisły też miałby szanse na awans. Nadzieje zaprzepaściła dyskwalifikacja Aleksandra Zniszczoła. Skoczek musiał startować w bardzo trudnych warunkach, a na dodatek z obniżonej belki. Ostatecznie jednak powodem dyskwalifikacji okazał się start przy czerwonym świetle.

Na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik, Dawid Kubacki).

Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna, której częścią był najbardziej utytułowany ze skoczków – Kamil Stoch. Debiutująca w zawodach ekipa KS Eve-nement Zakopane (ze Stefanem Hulą, Janem Galicą i Szymonem Zapotocznym w składzie).

Indywidualnie najlepszy były Paweł Wąsek z WWS Wisła I (104 m). Kamil Stoch natomiast uzyskał dopiero drugi rezultat (100,5 m).

Komentarze