Marcin Kącki szczerze o swoim życiu na łamach „Gazety Wyborczej”. Używki i podłe traktowanie kobiet…

„Gazeta Wyborcza” podjęła ważne kroki w związku z doniesieniami dotyczącymi postępowania Marcina Kąckiego, jednego ze swoich doświadczonych dziennikarzy. Oświadczenie w tej sprawie zostało wydane przez zastępcę redaktora naczelnego, Romana Imielskiego, który podkreślił powagę sytuacji.

Cała sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu obszernego tekstu Marcina Kąckiego zatytułowanego „Moje dziennikarstwo — alkohol, nieudane terapie, kobiety źle kochane, zaniedbane córki i strach przed świtem” przez „Gazetę Wyborczą”. Dziennikarz otwarcie opisał swoje życie, problemy z alkoholem oraz, w kontekście ruchu #metoo, wspomniał o złym traktowaniu kobiet, którego się dopuszczał. Nie przedstawił jednak szczegółów tych działań.

W odpowiedzi na ten tekst, dziennikarka „Newsweeka” Karolina Rogaska publicznie ujawniła, że była jedną z ofiar Kąckiego. Doświadczyła przemocy seksualnej ze strony dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Rogalska podzieliła się swoim dramatem na Facebooku. Wyraziła frustrację związaną z faktem, że ludzie czytający tekst Kąckiego biją mu brawo, nie zastanawiając się nad losem ofiar.

Polska Szkoła Reportażu, z którą współpracował Kącki, również wydała oświadczenie potwierdzające informacje o krzywdzeniu Rogaskiej i odsunęła dziennikarza od pracy ze studentami. Wyrazem wsparcia dla Rogaskiej było także zapewnienie, że szkoła wierzy w jej słowa i szanuje jej odwagę.

W sobotę wieczorem redakcja „Gazety Wyborczej” odpowiedziała na te doniesienia, publikując krótkie oświadczenie na swojej stronie internetowej. Zaznaczono w nim, że oświadczenia ofiar traktowane są bardzo poważnie, a sprawę zamierza się wyjaśnić na łamach gazety. Wicenaczelna gazety, Aleksandra Sobczak, również zabrała głos, wyrażając empatię wobec ofiar przemocy seksualnej. Potępiła zachowanie Kąckiego, ale równocześnie doceniła jego przeprosiny, uznając je za szczere.

Cała sytuacja podniosła ważne kwestie dotyczące szacunku dla praw ofiar i potrzeby szerszej dyskusji na temat przemocy seksualnej. „Gazeta Wyborcza” wyraziła zobowiązanie do rzetelnego wyjaśnienia sprawy, co jest kluczowe dla utrzymania wiarygodności mediów i poszanowania praw każdej ofiary.

Źródło: onet.pl

POGODA: siarczysty mróz i duże opady śniegu. IMGW wydało alerty dla całej Polski

Komentarze