Marta Kaczyńska NAPRAWDĘ opublikowała TO zdjęcie! Widać na nim…

Marta

Marta Kaczyńska opublikowała na Instagramie z pozoru niewinne zdjęcie.

Żaden post bratanicy Jarosława Kaczyńskiego od dawna nie wzbudzał tyle emocji i nie był powodem do zagorzałych dyskusji. Czy słusznie?

 

Marta Kaczyńska opublikowała zdjęcie, które dla wielu fanów oraz internautów okazało się po prostu kontrowersyjne. Fotografia jest z pozoru niewinna, jednak biorąc pod uwagę ostatnią atmosferę polityczną w Polsce, może zostać ona odebrana jako prowokacja.

Marta Kaczyńska, prawniczka oraz córka zmarłej pary prezydenckiej uwieczniła na zdjęciu widok morza na tle znajdującej się w oddali tęczy. Do zdjęcia nie został dodany żaden komentarz, który miałby wskazywać na interpretację publikacji.

 

Część internautów powiązała ją jednak z symbolem środowisk LGBT, gdzie w ostatnim czasie było głośno o prawach osób homoseksualnych. Dlatego też zdania są podzielone. Część fanów Marty Kaczyńskiej ignoruje symbolikę LGBT i komplementuje piękny nadmorski widok. Niektórzy w ironiczny sposób odnoszą się do tęczowej prowokacji.

 

Symbol tęczy jest utożsamiany z ruchem LGBT, a jej początek sięga jeszcze lat 70 XX wieku. Kolorowa flaga została zaprojektowana w 1978 roku przez artystę Gilberta Bakera, który był zdeklarowanym gejem.

 

Wybór flagi jako symbolu dla ruchu homoseksualistów nie jest przypadkowy. W USA w latach 70 amerykańska flaga była bardzo rozpowszechniana i miała ogromne znaczenie dla patriotycznego społeczeństwa. Gilbert Baker wpadł na pomysł wykorzystania tęczowych kolorów, aby odzwierciedlały one różnorodną grupę, jaką stanowią homoseksualiści. Dotyczy to rasy, wieku oraz płci.

 

 

 

Źródło:pikio

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze