Masz takie LAMPY w swoim aucie? Możesz dostać 500 zł mandatu!

500

Prawidłowo ustawione światła samochodu zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Nie dość, że nie oślepiamy przechodniów i innych kierowców, to sami widzimy więcej. Niestety najnowsze badania dowiodły, że wielu kierowców w ogóle nie zwraca na to uwagi!

Według raportu po przeprowadzonej przez policję kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo” wynika, że jeden na dziesięciu użytkowników dróg jeździ samochodem ze źle ustawionymi światłami, bądź błędnie zamontowanymi żarówkami! Jakby tego było mało wielu kierowców nadal korzysta z oświetlenia LED. Montaż takich świateł wiąże z dotkliwą karą. Jeżeli policjanci zauważą kierowcę jadącego z takim oświetleniem mogą ukarać go mandatem w wysokości 500 zł i odebraniem dowodu rejestracyjnego! Tak więc kara jest bardzo dotkliwa, a kierowca oprócz problemów ma wiele do stracenia.

 

 

 

Policjanci będą podchodzić do tematu bardzo restrykcyjnie i będą nieubłagani. Według oficjalnego stanowiska mundurowych, które zaprezentował podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji wynika, że „żarówek LED-owych nie można w ogóle używać na drogach publicznych. Policja uznaje montaż w samochodach innego oświetlenia niż halogen za „niekompatybilność światła z reflektorem”. Kierowcy muszą się więc mieć na baczności i zacząć przestrzegać zasad, ponieważ kara za niesubordynację, będzie dość dotkliwa. Kierowca poruszający się samochodem z oświetleniem LED musi liczyć się z mandatem w wysokości 500 złotych i co gorsza utratą dowodu rejestracyjnego.

 

ZOBACZ TAKŻE:Gdy zobaczysz MONETĘ W DRZWIACH swojego SAMOCHODU wiedz, że jesteś w NIEBEZPIECZEŃSTWIE!

 

źródła: kraj.news, foto pixabay.com

 

 

Komentarze