Mateusz Morawiecki panikuje. Błaga Hołownię o spotkanie

Premier

Premier Mateusz Morawiecki publicznie apeluje o spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, zwracając uwagę na istotne kwestie do omówienia. Wydaje się, że priorytetem są trzy sprawy: przedłużenie wakacji kredytowych, zerowy podatek VAT na żywność i zamrożenie cen energii. Morawiecki podkreśla, że w polityce istotne jest działanie na rzecz dobra obywateli, a nie jedynie fascynacja stanowiskiem.

Trzy dni temu minister Izabela Antos z KPRM zwróciła się do ministra Jacka Cichockiego o zorganizowanie spotkania z marszałkiem Hołownią, co miało miejsce w przyszłym tygodniu. Jednak premier, mimo prób inicjatywy, ponawia swoją prośbę o spotkanie, wyrażając jednocześnie zrozumienie dla fascynacji nową funkcją marszałka Sejmu.

Wcześniej, premier Morawiecki stwierdził, że chętnie spotka się z marszałkiem Hołownią, jeżeli ten wyrazi taką wolę. Odpowiedź Hołowni nie pozostała długo wyczekiwana. Marszałek Sejmu zapewnił premiera, że spotkanie odbędzie się zaraz po wyklarowaniu się jego statusu. Podkreślił, że obecnie Morawiecki jest zdymisjonowanym premierem administrującym powierzonymi mu obowiązkami, lecz jeszcze nie sformował nowego rządu.

Hołownia zaznaczył, że gdy nowy rząd zostanie sformowany i zaprzysiężony, natychmiast spotka się z premierem, aby skonfrontować go z wieloma pytaniami dotyczącymi sytuacji w Sejmie. Wśród kwestii, które chce poruszyć, jest brak wpłynięcia budżetu, który, według Hołowni, uległ dyskontynuacji po ukonstytuowaniu się nowego Sejmu. Marszałek Sejmu podkreśla, że analizy sejmowe jednoznacznie wskazują na potrzebę ponownego złożenia budżetu przez rząd pana Morawieckiego.

W ten sposób, polityczna scena w Polsce staje się areną intensywnych rozmów i oczekiwań, a spotkanie między premierem Morawieckim a marszałkiem Hołownią wydaje się być kluczowe dla wyjaśnienia wielu kwestii dotyczących sytuacji politycznej i budżetowej kraju.

Źródło: tokfm.pl

Sławomir Mentzen ostro odpowiedział na zaproszenie Premiera. „Mateusz Morawiecki jest człowiekiem całkowicie niewiarygodnym”

Komentarze