Mocne słowa Kaczyńskiego na konwencji PiS we Wrocławiu!

Wybory parlamentarne 2019. Konwencja PiS we Wrocławiu. 

Wybory parlamentarne 2019 dokładnie za 4 tygodnie. Dziś kolejny dzień spotkań polityków z wyborcami. Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwecnję we Wrocławiu. Przemówił na niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński .

– Przed nami wybory – to bardzo ważna decyzja. Sprawdzian z tego, co zapowiedzieliśmy i co zrobiliśmy. To pytanie o wiarygodność – tak rozpoczął przemowę Kaczyński.

Szef PiS mówił o zagrożeniach z jakimi zmaga się polska rodzina. Mówił tutaj o opozycji.

– Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, przed niedostatkiem, przed możliwością uzyskiwania równych szans, przed ofensywą, którą podejmują też nasi polityczni przeciwnicy. Jedni wprost, drudzy na zasadzie: raz – tak, raz – tak, „raz jestem za, raz jestem przeciw”. A trzeci przebrali się w owczą skórę, choć jeszcze niedawno ich zęby kłapały podczas różnego rodzaju spotkań i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym – mówił Kaczyński.

– Ci, którzy się z nas śmiali, mówili: „jeśli chcecie wesprzeć rodziny, inne grupy, to podniesiecie podatki”. Obniżyliśmy podatki. Czy to oznacza, że droga, którą podjęliśmy zbliża się do końca? Chciałbym tak powiedzieć, ale nie. Nam zależy, żeby Polacy żyli jak na Zachodzie, jak w Niemczech. To jest nasz cel. Naukowcy z SGH mówią, że za 14 lat. Nasz premier, niezwykle zdolny, pełen energii, mówi, że wcześniej. Może nie dużo wcześniej, bo nie ma cudów w gospodarce, ale może o rok. Gdyby to się udało, to byłaby pierwsza taka sytuacja w historii. Ta droga wymaga nazwania, nowego zdefiniowania. To nazwa to polska wersja państwa dobrobytu – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że Polacy mają prawo do życia w dobrobycie. Dodał, że ten dobrobyt ma być dzielony w ramach zdrowego rozsądku – sprawiedliwie.

Eksperci podkreślają – porównując konwecnje i kampanię wszystkich ugrupowań, to PiS wypada najlepiej. Partia rządząca trafia do wielu grup społecznych. Opozycja z kolei zawęża grono wyborców. 

 

/Alicja Tusk

 

Komentarze